Перша особливість довідки про відсутність заборгованості з платежів, яку надає переможець тендеру

Крістіна Бєлякова
331
20 Листопада 2019
Перша особливість довідки про відсутність заборгованості з платежів, яку надає переможець тендеру
331
20 Листопада 2019

Даний матеріал підготовлено у зв’язку з тим, що останнім часом почастішали питання від клієнтів редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» щодо довідки про відсутність заборгованості з платежів, яку надають для участі в тендері. Такі питання ставлять як учасники, так і замовники сфери публічних закупівель, тому дана стаття буде корисна всім їм. Чому така довідка важлива для сфери публічних закупівель?

Згідно з частиною 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), замовник може прийняти рішення про відмову учасникові в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник має заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Після своєї перемоги учасник повинен також, згідно із Законом, підтвердити документально, що він не має заборгованості з податків і зборів.

Я планую розглянути декілька особливостей такої довідки, а в цій публікації зупинимось на тому, коли на практиці виникають ситуації, за яких переможці надають довідку, видану не на замовника, в якого беруть участь у тендері, а на іншу організацію. Що робити в такій ситуації? Відхиляти такого переможця?

Як видно із Закону, форма документального підтвердження відповідності учасників вимогам, установленим статтею 17 Закону, не визначена Законом. Таким чином, перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність...

Практика закупівель

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель