- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Вимоги Казначейства щодо оформлення документів для реєстрації бюджетних зобов’язань. Зосередимось на основному

У разі використання коштів платників податків розпорядники та одержувачі бюджетних коштів (замовники) за результатами закупівель здійснюють реєстрацію договорів про закупівлю в Державній казначейській службі України або її територіальних органах. Інколи з цим виникають проблеми. Сьогодні виділимо деякі з них.

Для того щоб органи Казначейства зареєстрували бюджетні зобов’язання та здійснили оплату за договорами про закупівлю, документи замовників, які підтверджують проведення процедур закупівель, повинні бути оформлені належним чином та з дотриманням вимог законодавства.

Замовники реєструють бюджетні зобов’язання згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 «Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України» (далі — Порядок реєстрації).

Якщо документи подані замовниками не в повному обсязі або містять численні помилки, невідповідності тощо, то, керуючись пунктом 2.10 Порядку реєстрації, органи Казначейства не реєструють бюджетні зобов’язання, а застосовують заходи впливу за порушення бюджетного законодавства, визначені статтею 117 Бюджетного кодексу України.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 7 Закону про закупівлі Казначейство до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряє наявність:

  1. річного плану;
  2. договору про закупівлю;
  3. звіту про результати проведення процедури закупівлі (спрощеної закупівлі).

Ураховуючи все вищезазначене, функції Казначейства не обмежуються перевіркою лише фактичної наявності документів, але й поширюються на перевірку цих документів у частині дотримання замовниками правильності оформлення підтвердних документів (річного плану; договору про закупівлю; звіту про результати проведення процедури закупівлі (спрощеної закупівлі)) та відповідності цих даних у системі ProZorro.

Основними умовами паперових документів (договір про закупівлю), котрі повинні співпадати з даними в електронній системі закупівель (з річним планом та звітом про результати проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі), на котрі звертає увагу Казначейство, зокрема, є такі:

У разі відсутності принципу ідентичності в поданих замовником паперових документах з інформацією згідно з електронною системою закупівель, наприклад, строк поставки товарів, визначений у договорі про закупівлю, відрізняється від строку поставки в електронній системі закупівель, у замовника є останній шанс — скласти протокол про допущення механічної (технічної, формальної) помилки та разом з документами, згідно з Порядком реєстрації, надати в Казначейство.

Про те, як скласти такий протокол, читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Помилки замовників та можливі варіанти їх виправлення», яка найближчим часом буде оприлюднена на порталі RADNUK.COM.UA. Також у розділі “Правова база” – “Листи: інші” ви можете ознайомитися із “Лист Держказначейства Щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства у сфері закупівель“. 

Є потреба в закупівлі, але не знаєте, з чого почати та як не отримати штрафи? Реєструйтеся на навчання Академії Радник та розпочніть нову сторінку вашої закупівельної діяльності без порушень: .