- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

В яких випадках в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань може бути відсутня інформація про кінцевого бенефіціарного власника?

«Доброго дня! В яких випадках в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань може бути відсутня інформація про кінцевого бенефіціарного власника? І як це правильно відобразити в тендерній пропозиції? Дякую».

Добрий день! Відповідно до вимог пункту 9 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі) замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника, якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» [про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи-учасника].

Відповідно до положень частини 3 статті 17 Закону про публічні закупівлі від учасника підтвердження відсутності підстав для відхилення його тендерної пропозиції вимагають у довільній формі. Документальне підтвердження відсутності зазначених підстав від переможця Законом про публічні закупівлі не передбачено. Але законодавством передбачені випадки, коли юридичні особи не зобов’язані вносити інформацію про кінцевих бенефіціарних власників до ЄДР. У такому випадкові до ЄДР вносять відмітку про причину її відсутності.

Інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не вносять до ЄДР у випадках, коли:

Своєю чергою в довідці, яку подають у складі тендерної пропозиції, необхідно зазначати про те, що така інформація в ЄДР відсутня. І вказувати причину її відсутності з посиланням на відповідний законодавчий акт.

Якщо в тендерній документації прямо не передбачено можливості подання такої довідки, то рекомендуємо в строки, установлені статтею 23 Закону про публічні закупівлі, звернутись до замовника із запитанням щодо того, чи не буде така довідка підставою для відхилення, або ж із пропозицією внести відповідні зміни до тендерної документації.