- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Три нереалізовані поля в ProZorro та спосіб подання інформації

Нещодавно на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Новий Порядок розміщення інформації та нові проблеми для замовників щодо зазначення інформації стосовно кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі» ми розглядали позиції, коли назву товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі потрібно написати спочатку в річний план, а потім в оголошення, щоб назва предмета закупівлі була однакова. Але на початку вересня в ProZorro було зроблено так, що узагальнена назва предмета закупівлі автоматично переноситься до оголошення, яку формує система автоматично у форматі PDF. Крім того, зверніть увагу,що у вже проведених процедурах  дане поле (узагальнена назва предмета закупівлі) підтягнулося автоматично.  У зв’язку із цим та листом Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/53972-06 з рекомендаціями пропонуємо розглянути варіант подання інформації про закупівлю.

Згадаймо, що відповідно до вимог наказу Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» (надалі — Наказ № 1082) та згідно з новим листом Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/53972-06 щодо визначення предмета закупівлі та розміщення інформації в електронній системі закупівель під час унесення інформації щодо предмета закупівлі в окремих електронних полях має міститися інформація щодо назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі, зокрема, в:

Розглянемо на підставі наявного технічного функціонала авторизованих електронних майданчиків можливість виконання вимог пункту 14 наказу щодо розміщення інформації про публічні закупівлі на прикладі придбання бензину А-92 (1000 л) та дизельного палива (1000 л) очікуваною вартістю 205 000 гривень.

Алгоритм дій

Крок 1. Створюємо новий план закупівель на обраному майданчикові. Заповнюємо обов’язкові поля та в розділі «Інформація про закупівлю», у рядку «Конкретна назва закупівлі», об’єднуємо наші номенклатурні позиції та вводимо узагальнену назву — «Паливо», як зазначено на рис. 1:

Рис. 1

Відповідно до вимог наказу Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 «Про  затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» (надалі — Наказ № 708) предмет закупівлі товарів замовник визначає згідно з пунктом 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника (надалі — ЄЗС).

Для економії часу на пошук відповідних кодів ЄЗС на порталі RADNUK.COM.UA, у розділі «ІНСТРУМЕНТИ», скористуйтесь сервісом «Пошук ДК».

Отже, наступним етапом при публікації плану на майданчику зі списку, що з’являється, вибираємо код за показником четвертої цифри (рис. 2):

Рис. 2

Крок 2. План створили. Створюємо з плану закупівлю. Заповнюємо обов’язкові поля, не забуваємо прикріплювати тендерну документацію з усіма додатками (окремими файлами). В оголошенні про відкриті торги в розділі «Інформації про закупівлю», у рядку «Узагальнена назва закупівлі», вказуємо ідентичну річному планові закупівель узагальнену назву, а саме: «Паливо».

Водночас при опублікуванні оголошення про проведення відкритих торгів спостерігаємо невідповідність між зазначенням інформації на авторизованих електронних майданчиках у річному плані та оголошенні щодо назви відповідних рядків, а саме: рядок із річного плану «Конкретна назва предмета закупівлі» є рівносильним рядку в оголошенні під назвою: «Узагальнена назва закупівлі».

Як бачимо, така різна назва рядків вносить плутанину під час розміщення інформації про публічні закупівлі замовниками. У даних рядках має бути зазначена інформація «Назва предмета закупівлі», яку визначають згідно з вимогами Наказу № 708, у даному випадкові за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. На рис. 3 зображено, як в оголошенні про проведення відкритих зазначено дану інформацію.

Рис. 3

Нижче, у розділі «Товари, роботи та послуги», у рядку «Конкретна назва закупівлі», зазначаємо номенклатурні позиції нашої закупівлі за відповідним кодом ДК 021:2015 від 5 до 8 знака, як зазначено на рис. 4 та рис. 5:

Рис. 4

Після введення першої номенклатурної позиції тиснемо

Та вводимо наступну номенклатурну позицію:

Рис. 5

Після виконання зазначених дій та заповнення всіх необхідних полів оголошуйте закупівлю.

Друге поле: інформація про мову тендерної пропозиції

Нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA в пораді «Замовникам на вус: як зазначити прямо передбачену норму Закону, що не реалізована майданчиком?», «Радник» застерігає, що нині відсутня технічна можливість оприлюднення на майданчиках інформації про мову (мови), якою (якими) повинні бути підготовлені тендерні пропозиції. Задля вашого спокою пропонуємо зазначати таку інформацію в розділі «Умови оплати», у рядку «Опис» оголошення, на обраному вами майданчику. Нижче, на рис. 6, наведено приклад.

Третє поле: інформацію про вид та умови надання забезпечення тендерної пропозиції

Нині повноцінно розділ «Забезпечення тендерних пропозицій» технічно не реалізовано відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон).

Коли, згідно з пунктом 9 частини 2 статті 21 Закону, замовники зобов’язані зазначати в оголошенні про проведення відкритих торгів розмір, вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати). Тобто якщо ваша тендерна документація містить вимогу щодо надання забезпечення тендерної пропозиції, аби уникнути порушень законодавства, в оголошенні необхідно зазначити:

Тому до введення повноцінного функціонала пропонуємо таку інформацію включити не тільки до визначеного майданчиком поля, але також до розділу «Умови оплати», у рядку «Опис». Приклад — на рис. 6:

Рис. 6

Висновки для оприлюднення інформації про відкриті торги

Додатково зазначайте в оголошенні про проведення відкритих торгів у розділі «Умови оплати», у рядку «Опис»:

  1. мова (мови), якою (якими) потрібно готувати тендерні пропозиції;
  2. вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати).

Підписуйтесь на портал RADNUK.COM.UA, ми розкриємо для вас ще більше нюансів чинної редакції Закону. Оберіть для себе зручний тариф зі знижкою.

Щодо порядку визначення предмета закупівлі читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

Щодо порядку розміщення інформації про закупівлю читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

Щодо планування закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях: