- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Нотатки закупівельника: виправлення помилок в електронній системі закупівель

Іноді при оприлюдненні в електронній системі закупівель інформації, яка стосується закупівель, замовники допускають технічні, механічні, формальні помилки. І що ж робити з такими помилками: невже потрібно все відміняти й заново проводити закупівлю? Щодо цього закупівельникам варто занотувати таке:

  1. обов’язково у власному Положенні про уповноважену особу передбачте, що уповноважена(і) особа(и) має(ють) право: прийняти рішення з оформленням відповідного протоколу щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок, допущених при внесенні інформації про закупівлю, яка оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу. Детальніше: «Помилки замовників та можливі варіанти їх виправлення».

    Задля збереження власного часу користуйтеся вже розробленим та доступним на порталі RADNUK.COM.UA для завантаження протокольним рішенням уповноваженої особи щодо допущення технічних (механічних, формальних) помилок при внесенні інформації про закупівлю та для тендерного комітету протоколом засідання тендерного комітету щодо виявлення та необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок;
  2. Законом чи іншими нормативно-правовими актами не визначено механізму виправлення технічних (механічних) помилок, допущених замовником при заповненні форм документів публічних закупівель, але й не заборонено. Тому в разі виявлення невідповідності в документах, які замовник самостійно оприлюднив в електронній системі закупівель та в яких допущені помилки технічного характеру, які неможливо виправити на стадії реєстрації бюджетних зобов’язань, замовники (тендерні комітети, уповноважені особи замовників тощо) мають право зафіксувати такі порушення документом (протоколом, листом тощо) та можуть надати його разом з іншими документами до відповідного органу Казначейства — з листа Державної казначейської служби України від 11.12.2019 № 24-10-08/21940;
  3. з можливим переліком формальних помилок маєте нагоду ознайомитися в статті «Помилки, які можуть бути допущені в тендерах». Стаття хоч і опублікована за редакцією Закону України «Про публічні закупівлі», що діяла до 19.04.2020, втім досі є корисною.

Долучайтеся для обговорення всіх можливих закупівельних питань до телеграм-каналу «ПоРадник у сфері публічних закупівель» Група для обговорення!