«Маст хев» замовника при здійсненні єврозакупівель

Редакція
407
18 Березня 2021
«Маст хев» замовника при здійсненні єврозакупівель
407
18 Березня 2021

Очікувана вартість вашої закупівлі більша ніж 133 тисячі євро (для товарів та послуг) чи 5 150 тисяч євро (для робіт)? Тепер чітко та відповідно до офіційних даних Національного банку України на порталі RADNUK.COM.UA інтегровано інструмент «Міжнародна закупівля» (Рис. 1). Що це означає?

Рис.1

Відтепер не обов’язково самостійно шукати правдиву інформацію щодо курсу валют, переводити вручну євро у гривні та прирівнювати очікувану вартість предмета закупівлі до знайденої та перемноженої інформації. Достатньо натиснути  «Міжнародна закупівля», і ви миттєво отримаєте актуальну інформацію про курс євро до гривні згідно з офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі.

Наприклад, наявна потреба замовника на поточний рік у закупівлі палива сягає 4 383 689 гривень. При цьому замовник планує оголосити закупівлю 17.03.2021. Погодьтесь, із першого погляду ніби не перевищує вартісні межі, що передбачені частиною 3 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», тому замовник міг обрати вид закупівлі  «відкриті торги». Ні! Довіряй, але перевіряй за допомогою інструменту «Міжнародна закупівля» (Рис. 2).

Рис.2

Як бачимо, згідно з прикладом орієнтовна вартість закупівлі замовника станом на 17.03.2021 складає 4 383 689 гривень, що є на дев’ять гривень більше, ніж 133 000 тис. євро. Відповідно, замовник міг порушити вимогу, передбачену частиною 3 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», а система йому на додачу автоматично присвоїла б умовну вагу (0,5) індикатора ризику RISK-1-4, а саме: порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель товарів та послуг в частині, коли замовник додатково не оприлюднив англійською мовою в електронній системі закупівель оголошення про проведення процедури закупівлі товарів та / або послуг, очікувана вартість якої перевищує суму, еквівалентну 133 тис. євро (аналогічний ризик RISK-1-4-1 5 150 тисяч євро).

Тому зберігайте «корисність» у закладки браузера та залишайтесь з порталом RADNUK.COM.UA. У нас ще багато корисних сюрпризів для вас!

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель