Локалізація виробництва в результаті внесення змін до Закону про публічні закупівлі

Ганна Довгая
240
27 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Локалізація виробництва в результаті внесення змін до Закону про публічні закупівлі
240
27 Серпня 2020

З кожним днем усе ширшає обговорення громадськістю впровадження зобов’язання щодо здійснення закупівель за локалізованим принципом. Дане нововведення стосуватиметься всіх замовників машинобудівної сфери, тож розглянемо, про що ж говорять нам ці проєкти законодавчих актів.

Станом на сьогодні вимоги щодо локалізації виробництва в Україні застосовують, зокрема, до виробництва сільськогосподарської техніки й обладнання. Машинобудівну продукцію сьогодні імпортують переважно з Китаю (у т. ч. наземний транспорт, електричні машини, котли). Практика використання вимог з локалізації виробництва є в таких країн, як: США (Buy America Act), Індія (Make in India), Китай, Канада, Норвегія, Бангладеш та ін.

Експертиза проєкту Закону № 3739

У проєкті Закону «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» (далі — проєкт Закону 3739) запропоновано тимчасово, з 1 січня 2021 року строком на десять років, встановити особливості здійснення процедур закупівлі окремих товарів у результаті внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі».

Перелік змін, запропонованих проєктом Закону 3739, що вносять до Закону України «Про публічні закупівлі», можна переглянути тут.

Окрім того, за даними офіційного веб сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (далі —НАЗК), Закон № 3739 містить такі корупціогенні фактори:

...
Надпорогова закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель