Локалізація виробництва в результаті внесення змін до Закону про публічні закупівлі

Ганна Довгая
448
27 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Локалізація виробництва в результаті внесення змін до Закону про публічні закупівлі
448
27 Серпня 2020

З кожним днем усе ширшає обговорення громадськістю впровадження зобов’язання щодо здійснення закупівель за локалізованим принципом. Дане нововведення стосуватиметься всіх замовників машинобудівної сфери, тож розглянемо, про що ж говорять нам ці проєкти законодавчих актів.

Станом на сьогодні вимоги щодо локалізації виробництва в Україні застосовують, зокрема, до виробництва сільськогосподарської техніки й обладнання. Машинобудівну продукцію сьогодні імпортують переважно з Китаю (у т. ч. наземний транспорт, електричні машини, котли). Практика використання вимог з локалізації виробництва є в таких країн, як: США (Buy America Act), Індія (Make in India), Китай, Канада, Норвегія, Бангладеш та ін.

Експертиза проєкту Закону № 3739

У проєкті Закону «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» (далі — проєкт Закону 3739) запропоновано тимчасово, з 1 січня 2021 року строком на десять років, встановити особливості здійснення процедур закупівлі окремих товарів у результаті внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі».

Перелік змін, запропонованих проєктом Закону 3739, що вносять до Закону України «Про публічні закупівлі», можна переглянути тут.

Окрім того, за даними офіційного веб сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (далі —НАЗК), Закон № 3739 містить такі корупціогенні фактори:

...
Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель