- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Моніторингом встановлено порушення законодавства в частині порушення строків розгляду тендерної пропозиції

Інформація про закупівлю: UA-2020-06-01-003626-b [1]

За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено наступне. Згідно інформації оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу 18.06.2020 прийнято до розгляду тендерну пропозицію учасника ФОП Різник Тетяни Василівної. Однак, відповідно до частини десятої статті 29 Закону строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення. У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною. Враховуючи вищевикладене, Замовником в порушення норм частини десятої статті 29 Закону перевищено строк розгляду тендерної пропозиції ФОП Різник Тетяни Василівної (кінцевий строк розгляду тендерної пропозиції 24.06.2020). Відповідно до вимог частини першої стаття 32 Закону замовник відміняє торги в разі неможливості усунення порушення, що виникло через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Порушення виявлено:

  1. Встановлено порушення законодавства в частині розгляду та/або відхилення (не відхилення) замовником тендерної (тендерних) пропозиції (пропозицій).
  2. Встановлено порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі.

Коментар редакції:

Нажаль в даному випадку замовник не розмістив протокол про аргументоване продовження розгляду пропозицій таким чином міг уникнути відміни процедури закупівлі. З прикладом про продовження строку розгялуд пропозицій  ознайомтесь на порталі RADNUK.COM.UA  в розділі «Зразки документів [2]», «Зразки документів замовникам [3]».

На виконання норм Закону України «Про публічні закупівлі» [4] щодо проведення ефективних публічних закупівель із дотримання принципів, зокрема в частині розгляду тендерних пропозицій  на відповідність вимогам тендерної документації,  дотриманням термінів розгляду, підготовки  протокольних рішень Тендерне агентство «Радник» надає послуги повного або часткового супроводу Замовників у публічних закупівлях. Для отримання послуг дзвоніть за номером: (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91 або переходьте за посиланням [5]