Кома в закупівлях – це «абзац» для замовника та учасника

Крістіна Бєлякова
464
20 Листопада 2019
Кома в закупівлях – це «абзац» для замовника та учасника
464
20 Листопада 2019

Найголовніший документ в закупівлі  – це тендерна документація для замовника, а для учасника  – це тендерна пропозиція, ідеально підготовлена по тендерній документації.

Тому в даній серії блогів розглянемо нюанси, на які необхідно звертати увагу, при складанні тендерної документації та пропозиції.

Перший нюанс – це кома, здавалося б звичайний розділовий знак, але як багато проблем цей знак може принести замовнику та учаснику закупівель і торги підуть нанівець.

Тому щоб таких нюансів не сталося пропоную учасникам та замовникам закупівель запам’ятати, що якщо кома стоїть посередині слів наприклад: електронна довідка, довідка, нотаріально завірена копія документа (-ів), виданого відповідним органом (МВС) – це означає що учасник повинен подати усі перелічені документи, тобто і електронну довідку і довідку і нотаріально завірену копію.

Другий приклад: на підтвердження повноваження посадової особи або представника Учасника процедури закупівлі на підписання документів тендерної пропозиції учасник надає – протокол загальних зборів, наказ про призначення, довіреність доручення. Знову, це означає, що учасник повинен в складі тендерної пропозиції подати усі перелічені документи.

Як же правильно можна написати?

Приклад: електронна довідка або довідка або нотаріально завірена копія документа (-ів), виданого відповідним органом (МВС).

Отже за допомогою сполучника  «або» замовник дає можливість учаснику подати будь-який документ перелічений вище.

Пропоную...

Практика закупівель

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель