- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Сума договору до 50 тис. грн за Постановою № 169 збільшена, оприлюднювати звіт про укладений договір?

Питання передплатника порталу

Відповідь редакції

Але попередньо радимо замовникам / державним замовникам до укладання додаткової угоди спочатку внести зміни до наказу / розпорядження керівника в частині зміни обсягів закупівлі (оскільки підпунктом 2 частини 1 Постанови № 169 встановлено, що переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників / державних замовників, що здійснюють такі закупівлі).

Тобто практично дії замовника / державного замовника можуть виглядати так:

Крок 1. Наказ / розпорядження керівника щодо внесення змін до попереднього наказу / розпорядження в частині зміни (збільшення) обсягів закупівлі товару / роботи / послуги, а саме: викладення пункту___ (зазначається порядковий номер) переліку та обсягів закупівель у новій редакції (зазначається найменування товару / роботи / послуги та обсяг закупівлі із урахуванням змін (збільшення);

Крок 2. Укладення додаткової угоди щодо збільшення обсягів / продовження строку дії / тощо;

Крок 3. Оприлюднення інформації в порядку, встановленому Постановою № 169.

Нагадуємо, що на порталі RADNUK.COM.UA ви можете завантажити понад 358 прикладів документів, серед яких наказ про внесення змін до переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг.

Окрім цього, рекомендуємо звернути увагу на підпункт 3 пункту 1 Постанови № 169, у якому зазначено, що під час здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель замовники повинні, відповідно до Закону, дотримуватися таких принципів здійснення публічних закупівель, як максимальна економія, ефективність та запобігання корупційним діям і зловживанням.

Як відомо, до Постанови № 169 неодноразово вносилися досить суттєві зміни, тому радимо замовникам першочергово встановити, у якій саме редакції була чинна Постанова № 169 на день укладання відповідного договору, і саме таким чином виконувати вимоги щодо оприлюднення / неоприлюднення інформації, оскільки статтею 58 Конституції України закріплений один із найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права — закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Тож, розглянемо варіанти дій замовника в разі укладання договору згідно з Постановою № 169 у редакції, яка діяла до 29.06.2022 та після 29.06.2022.

Укладання договору згідно з Постановою № 169 у редакції, яка діяла до 29.06.2022

Якщо замовник уклав договір (сума якого не перевищувала 50 тис. грн, та в процесі виконання була збільшена шляхом укладання додаткових угод) за Постановою № 169 у редакції, яка була чинна до 29.06.2022, то в електронній системі закупівель такому замовнику потрібно оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель; договір про закупівлю; всі додатки до договору не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Постановою № 169 у редакції, що була чинна до 29.07.2022, не передбачена вимога оприлюднення змін до договору після його укладання, таким чином, замовник не повинен оприлюднювати додаткові угоди, а лише звіт про договір про закупівлю та сам договір із додатками.

Радимо ознайомитися на порталі RADNUK.COM.UA зі статтею «Різні алгоритми здійснення закупівель за Постановою № 169 від 50 тис. грн з 29.06.2022».

Укладання договору згідно з Постановою № 169 у редакції, яка діє після 29.06.2022

Якщо договір був укладений з 29.06.2022, то замовник в електронній системі закупівель оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель; договір про закупівлю; всі додатки до договору; зміни до договору після його укладення не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Водночас з 29.06.2022 замовники (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому підпункту 1 частини 1 Постанови № 169) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, із використанням електронного каталогу та / або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом (окрім так званих виключень, встановлених у підпункті 1 частини 1 Постанови № 169), тому не радимо замовникам / державним замовникам збільшувати обсяги / підвищувати ціни / тощо за договорами, укладеними після 29.06.2022, вартість яких на момент укладання не перевищувала 50 тис. гривень, а в результаті можливого збільшення обсягів / підвищення цін / тощо вартість таких договорів перевищить поріг 50 тис. гривень. За наявності такої потреби буде більш доречним здійснити нову закупівлю за тим самим предметом із використанням електронного каталогу та / або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом.

Висновок

Якщо замовник уклав договір за Постановою № 169 у редакції, яка була чинна до 29.06.2022, то в електронній системі закупівель такому замовнику потрібно оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель; договір про закупівлю; всі додатки до договору не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Якщо ж договір був укладений після 29.06.2022, то не радимо замовнику збільшувати обсяги / підвищувати ціни / тощо за договорами, вартість яких на момент укладання не перевищувала 50 тис. гривень, а в результаті можливого збільшення обсягів / підвищення цін / тощо вартість таких договорів перевищить поріг 50 тис. гривень. За наявності такої потреби буде більш доречним здійснити нову закупівлю за тим самим предметом із використанням електронного каталогу та / або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом.