Здійснення закупівель за рахунок зекономлених коштів

Наталія Чабан
5239
6 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Здійснення закупівель за рахунок зекономлених коштів
5239
6 Серпня 2020

Оскільки метою Закону «Про публічні закупівлі» є не тільки створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель та запобігання проявам корупції у цій сфері, але й забезпечення  економного та ефективного використання коштів,  то наслідком проведення замовником успішної та вдалої процедури  закупівлі є фактично зекономлені кошти, які потребують подальшого перерозподілу та використання відповідно до норм чинного законодавства.

Відповідно до статті 4 Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), замовник здійснює планування закупівель на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг з подальшим їх включенням до річного плану закупівель.

Проте, планування закупівлі за рахунок фактично зекономлених коштів за результатами проведеної процедури відноситься до закупівель, які замовник об’єктивно не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі. Отже, виникає питання: Який порядок придбання  товарів, робіт і послуг та проведення закупівлі за рахунок зекономлених коштів? Чи є актуальним  роз’яснення Мінекономіки від 14.09.2016 року № 3302-06/29640-06 «Щодо планування закупівель» та чи відповідає за своїм змістом вимогам чинної редакції Закону?

Відповідь на це питання отримуємо із листа-відповіді Мінекономіки № 1251/2020.

Так, на  запит Військової частини А1028 щодо здійснення закупівель, які замовник не міг передбачити Мінекономіки повідомляє наступне....

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників