- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Які протоколи потрібно складати під час укладання прямих договорів за пунктом 11 Особливостей

У попередньому матеріалі «Які протоколи потрібно складати уповноваженій особі в запиті пропозицій постачальників (ЗПП)» ми розглянули орієнтовний перелік таких протоколів в запиті пропозицій постачальників. Далі наведемо такий перелік протоколів щодо прямих договорів.

Закупівлі до 50 тис. грн

Для проведення закупівлі без використання електронної системи закупівель до 50 тис. грн уповноваженій особі (УО) достатньо затвердити та оприлюднити річний план закупівель (Протокол затвердження Річного плану щодо договорів до 50 тис. грн).

Якщо річний план вже затверджено і ви плануєте, наприклад, оприлюднити закупівлю з річною вартістю до 50 тис. грн за іншим предметом закупівлі, то УО потрібно внести зміни до затвердженого річного плану закупівель (Протокол затвердження змін до Річного плану щодо договорів до 50 тис.).

Закупівлі від 50 тис. грн

Товари та послуги

Від 50 тис. грн до 100 тис. грн

У цих вартісних межах замовник має право укласти прямий договір з подальшим звітуванням в електронній системі закупівель. Це право замовника, а не обов’язок. Як альтернативу прямому договору можна використати електронний каталог Прозорро Маркет чи провести спрощену закупівлю за наказом ДП «Прозорро» від 20.10.2022 № 25.

Послуги з поточного ремонту

Від 50 тис. грн до 200 тис. грн

Закупівля робіт

Від 50 тис. грн до 1,5 млн грн

У вищезазначених вартісних межах УО має оприлюднити в електронній системі закупівель:

Задля оптимізації робочого часу пропонуємо приймати вищезазначені рішення одним протоколом. Тож, якщо ви:

Задоволення додаткової потреби шляхом укладення прямого договору

Щодо додаткової потреби ми, зокрема, писали в статті «Додаткова потреба в закупівлі: як визначити, умови та рекомендації». Також корисною для прочитання буде стаття «Яку потребу замовника можна вважати додатковою». Тому без деталей зафіксуємо приклади протоколів, які можуть знадобитись УО у разі прийняття рішення про укладення прямого договору у зв’язку із виникненням додаткової потреби:

  1. Протокол затвердження Річного плану закупівель відповідно до пункту 15 Особливостей (додаткова потреба);
  2. Протокол затвердження змін до Річного плану закупівель відповідно до пункту 15 Особливостей (додаткова потреба).

Нагадуємо, що кожен передплатник порталу Радник може вільно користуватись електронною книгою «Особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»: