Алгоритм здійснення закупівель через електронний каталог (ProZorro Market) до 50 тис. грн

Наталія Чабан
3309
31 Грудня 2020
Алгоритм здійснення закупівель через електронний каталог (ProZorro Market) до 50 тис. грн
3309
31 Грудня 2020

Здійснення закупівель у невеликих обсягах через електронну систему закупівель ProZorro не є обов’язковим, хоча подальша публікація звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель  в ProZorro, чітко передбачена чинним законодавством. Водночас закупівля через ProZorro Market, забезпечуючи пошук товарів із найкращим співвідношенням ціни та якості та можливість оперативного здійснення закупівлі, набирає усе більшого поширення серед закупівельної спільноти. Ураховуючи викладене, пропонуємо покроковий алгоритм дій, за допомогою якого замовники зможуть здійснювати закупівлі товарів на допорогові суми так само просто, як це роблять користувачі звичайних інтернет-магазинів, максимально заощаджуючи свій час.

Законодавче регулювання закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. грн

Пунктом 3 частини 1 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)  визначено, що в разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель, відповідно до статті 10 Закону, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Отже, у замовника законодавчо є можливість укласти договір без використання електронної системи закупівель з...

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників