- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Що змусить виконавця дотримуватись умов договору?

Сьогодні йтиметься про доволі не вживаний інструмент замовника — забезпечення виконання договору про закупівлю. Шкода, адже саме за допомогою встановлення такої вимоги можна відсіяти постачальників, котрі, до прикладу, спочатку дещо демпінгують ціну пропозиції, а відразу після підписання договору про закупівлю закидають замовника листами та довідками ТПП щодо збільшення ціни за одиницю товару або в гіршому випадку — відмовляються від виконання договору про закупівлю взагалі. А якщо це договір постачання електричної енергії, як же безперебійне електропостачання?

Стаття 27 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) регулює норму щодо забезпечення виконання договору про закупівлю. Суть забезпечення полягає в тому, що при встановленні в тендерній документації такої вимоги замовник страхує себе від будь-якого порушення зі сторони виконавця договору про закупівлю, наприклад, порушення строків поставки, порушення щодо якості чи асортименту товару, порушення надання послуг (у тому числі й відмова від виконання) тощо.

Забезпечення виконання договору про закупівлю можна вимагати не пізніше дати укладення договору від переможця процедури закупівлі та спрощеної закупівлі (частина 1 статті 27 Закону).

Розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати 5 відсотків вартості договору про закупівлю (частина 3 статті 27 Закону).

Забезпечення може бути будь-якого виду / форми (у т. ч. як депозит, фінансова гарантія, акредитив, завдаток чи застава коштів і т. д.) на розсуд замовника відповідно до умов тендерної документації.

Отож, відповідаючи на головне питання статті та враховуючи, що всім замовникам необхідне надійне постачання товару / надання послуг / виконання робіт або хоча б законна компенсація в разі явних порушень, вимогу про забезпечення виконання договору радимо включати до складу тендерної документації.

Вдалих вам закупівель та користуйтеся порталом RADNUK.COM.UA щодня! Адже найближчим часом буде опубліковано статті «Забезпечення виконання договору про закупівлю» та «Усе, що треба знати про (не)повернення забезпечення виконання договору про закупівлю», де доступно роз’яснимо практичні питання застосування такої норми.