- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Нотатки закупівельника: те, що ви могли призабути щодо договору про закупівлю

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Зважаючи на актуальність теми, занотуємо таке:

  1. якщо вартість предмета закупівлі після розірвання договору про закупівлю не перевищує межі, встановлені Законом для застосування процедур закупівель / спрощених закупівель, цей предмет розглядається як новий предмет договору. Отже, замовник може спрямувати такі кошти на «пряму» закупівлю. На яких підставах? Читайте у статті «Кошти у зв’язку з розірванням договору про закупівлю — новий предмет закупівлі?».
  2. якщо предметом договору є або придбання землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно, або саме оренда землі (у т. ч. користування земельною ділянкою), будівель, іншого нерухомого майна, то такий договір не є договором про закупівлю у розумінні Закону, а замовник здійснює таке придбання чи оренду без застосування Закону на підставі статті 3 Закону. Роз’яснення представника Мінекономіки щодо цього питання у статті «Трьохсторонній договір та закупівля майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно. Закупівля?».
  3. договір про закупівлю має оприлюднюватися разом з усіма додатками до нього. Функція додатка — доповнювати, деталізувати, уточнювати, тлумачити основний договір / договір про закупівлю. Більше щодо цього у статті «Додатки до договору про закупівлю: коли, як і навіщо».
  4. за результатами проведення процедури закупівлі чи спрощеної закупівлі саме в замовника, а не учасника, виникає обов’язок здійснити усі можливі заходи для його підписання. Чому? Читайте відповідь на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Підписання договору про закупівлю як прямий обов’язок переможця закупівлі».

Наголосимо на важливому зі статті «Деталізація проєкту договору про закупівлю в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі»: проєкт договору про закупівлю у складі тендерної документації повинен містити: предмет, ціну, строк договору, порядок зміни його умов, а також ті умови, які вважаються істотними згідно із законом чи є необхідними для договору про закупівлю відповідного виду. Усі інші умови включають до проєкту договору про закупівлю на розсуд замовника.

Про істотні умови договору про закупівлю з прикладом встановлення відповідної вимоги в ТД читайте на порталі RADNUK.COM.UAу статті «Суттєві (і не дуже) умови договору про закупівлю».

Насамкінець доповнимо статтю ще однією позицією суду, що стосується договору про закупівлю: