Добове балансування на ринку природного газу та наслідки для замовників

Микола Павленко
661
7 Червня 2019
Добове балансування на ринку природного газу та наслідки для замовників
661
7 Червня 2019

На газовому ринку початок весни ознаменувався новиною від представників «Укртрансгазу», що, починаючи з 1 березня 2019 року, газовий ринок України перейшов на добове балансування. Перехід на добове балансування є логічним продовженням реформування газового ринку України до стандартів Європи, і тепер Україна синхронізована з Європою у режимі роботи газового ринку.

Початок інформаційної ери на газовому ринку

Уперше замовники відчули на собі швидку перспективу введення добового балансування, коли оператори ГРМ (у минулому облгази) почали зобов’язувати непобутових споживачів газу встановлювати лічильники з модемним зв’язком. Так, відповідно до положень кодексу газотранспортної системи (далі — Кодекс ГТС), який набрав чинності 27.11.2015, протягом двох років та шести місяців (це строк для споживачів з річним об’ємом споживання газу менше 10 тис. м3, а для споживачів з більшими річними об’ємами споживання газу було встановлено коротший строк) з дня набрання чинності Кодексом ГТС споживачі повинні були облаштувати комерційні вузли обліку засобами дистанційної передачі даних. Таким чином, унаслідок впровадження зобов’язання для споживачів забезпечити постійну передачу даних про об’єми спожитого газу стало можливим говорити про впровадження добового балансування.

Важливим елементом безперебійного постачання газу споживачам є підтримання певного тиску газу в газовій мережі, оскільки при падінні тиску газу в газовій мережі його подавання до споживачів може перериватися. Для того, щоб тиск...

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель