- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Приклад примірного положення про уповноважену замовником особу, відповідальну за Covid-закупівлі

Для здійснення «прямих» закупівель для боротьби з COVID-19 замовник призначає уповноважену замовником особу. Зверніть увагу: не уповноважену особу. За результатами таких закупівель в електронній системі закупівель замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього, звіт про виконання договору про закупівлю відповідно до статті 10 цього Закону.

Спрощені закупівлі уповноважена замовником особа проводити не має права. Замовнику необхідно призначити саме уповноважену особу відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Детальне пояснення щодо цього читайте у статті «Хто проводить спрощені закупівлі: уповноважена замовником особа чи уповноважена особа?».

Для того щоб уповноважена замовником особа безперебійно працювала, її необхідно призначити наказом по підприємству з метою правомірного проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України.

При цьому уповноважена замовником особа керується Порядком проведення закупівель лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2021 № 1012 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі — Постанова № 1012).

Що ж стосується Положення про уповноважену замовником особу, то обов’язку його затверджувати ні Законом, ні Постановою № 1012 не передбачено. Але для замовників, які хочуть усе мати під рукою та задокументувати щоденну робочу діяльність, ми підготували:

  1. наказ про призначення уповноваженої замовником особи на проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, та затвердження Положення про уповноважену замовником особу, відповідальну за придбання лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
  2. Положення про уповноважену замовником особу, відповідальну за придбання лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Положення).

Зауважимо: якщо уповноважена замовником особа вже призначена в організації / підприємстві / установі, але Положення ще немає, ви можете прийняти рішення затвердити Положення у вигляді окремого наказу.

Однозначна перевага затвердження Положення полягає в тому, що у разі проведення Держаудитслужбою ревізії чи, приміром, інших заходів фінансового контролю у формі інспектування в медичних закладах чи закладах охорони здоров’я такий документ стане підтвердженням, що ви в своїй роботі керуєтесь виключно чинним законодавством України.

Для полегшення вашої роботи завантажуйте з порталу RADNUK.COM.UA надійні приклади документів: