10.06.2021 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»

119
10 Червня 2021

10.06.2021 запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2020 № 1217-9 (далі — Закон № 1217-9).

У зв’язку з цим на що ж потрібно звернути увагу учаснику публічних закупівель? Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що замовник може установити такий кваліфікаційний критерій, як наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Інколи вимогами тендерної документації замовники передбачають лише надання учасниками довідки у довільній формі про наявність працівників відповідної кваліфікації. Але зазвичай замовники вимагають надати додаткове документальне підтвердження наявності кваліфікованого персоналу, а саме: копії дипломів співробітників або копій трудових книжок. Звісно, пошук таких документів, оформлення, сканування потребує додаткових зусиль з боку учасника. А тому з 10.06.2021 на один клопіт стане менше, адже замовник не повинен буде вимагати надання копій паперових трудових книжок працівників.

Варто зазначити, що оскаржувати вимогу щодо надання копій паперових трудових книжок з 10.06.2021 учаснику варто, якщо він дійсно не може виконати зазначену вимогу замовника, наприклад, якщо учасник після перенесення даних в електронний формат видав оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під підпис. В іншому випадку учасник має виконати зазначену вимогу замовника.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

    load
    digest icondigest icon
    Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель