ГоловнаПослугиПередплата/АкціїКалендар навчаньНавчання / СемінариПрактичні матеріалиЖурналНормативна базаЕлектронний журналВаші питанняКонтактиПошук ДК 021:2015radnuk.localкурс валют
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

24.06.2019

Останні події в сфері публічних закупівель


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Премія Zakupki.Кращі та Digital.Кращі


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Добірка новин за 20 червня


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

20.06.2019

По гарячих слідах моніторингу: коротко про основне.


`
Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

РЕЄСТРАЦІЯ ТА ОБЛІК ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

РЕЄСТРАЦІЯ ТА ОБЛІК ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

1.Як здійснюється взяття на облік ЮО та їх відокремлених підрозділів за основним місцем обліку
Згідно з п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб (основне місце обліку).
Взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється відповідно до ст. 64 ПКУ та Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами і доповненнями (далі – Порядок).
Згідно із п. 3.1 р. ІІІ Порядку взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів в органах доходів і зборів здійснюється після:
внесення відомостей про них до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) згідно із Законом України 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» зі змінами та доповненнями (далі - Закон);
присвоєння кодів за ЄДРПОУ - для юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру
Підставою для взяття на облік за основним місцем обліку в органі доходів та зборів відповідно до п. 3.2 р. ІІІ Порядку є надходження до цього органу:
відомостей з Єдиного державного реєстру або з відповідної реєстраційної картки про проведення державної реєстрації юридичної особи;
відомостей з Єдиного державного реєстру або відповідного повідомлення державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи;
повідомлення державного реєстратора або відомостей з Єдиного державного реєстру про створення відокремленого підрозділу юридичної особи (у тому числі таких відомостей, отриманих від органу доходів і зборів за основним місцем обліку юридичної особи згідно з пунктом 13.6 розділу XIII Порядку);
документів, визначених розділами IV та V цього Порядку та поданих юридичною особою або відокремленим підрозділом юридичної особи згідно з Порядком (п.3.2 р.III Порядку).
Для взяття на облік платник податків, який обслуговувався централізованою бухгалтерією та прийняв рішення про самостійну сплату податків, зборів або який не перебував на обліку з інших підстав, подає до органу доходів і зборів заяву за ф. N 1-ОПП та пред’являє документ, що підтверджує державну реєстрацію (п.4.1 р.III Порядку).
Пунктом п.3.8 р.III Порядку визначено, що дані про взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, як платників податків і зборів в органах доходів і зборів передаються до Єдиного державного реєстру у день взяття їх на облік за основним місцем обліку із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, назви та ідентифікаційного коду органу доходів і зборів, у якому платника податків взято на облік.
Взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, як платників податків і зборів в зборів в органах доходів і зборів підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру, яка надсилається (видається) цим юридичним особам та відокремленим підрозділам юридичних осіб у порядку, встановленому Законом.
Слід зазначити, що виписка з Єдиного державного реєстру видається юридичній особі або фізичній особі - підприємцю за їх письмовим запитом протягом двох робочих днів з дати подання цього запиту, а також у випадках, встановлених Законом (ст. 21 Закону).
Водночас, у разі взяття на облік як платників податків і зборів в органах доходів і зборів юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі, орган доходів і зборів за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків за ф. № 4-ОПП. Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника податків в органі доходів і зборів (п.3.10 р.III Порядку).
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

2.Яка адреса є адресою місцезнаходження ЮО

Відповідно до ст.93 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-ІV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) та ст.1 Закону України від 15 травня 2003 року №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців» із змінами та доповненнями (далі – Закон №755) місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Згідно із Законом №755 інформація щодо місцезнаходження юридичної особи вноситься до Єдиного державного реєстру з відповідних реєстраційних карток, які заповнюються та надаються юридичними особами державному реєстратору.
Органи ДПС використовують інформацію щодо місцезнаходження юридичної особи з Єдиного державного реєстру.
Статтею 29 ЦКУ встановлено, що місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
Відповідно до Закону №755 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців також міститься інформація щодо місця проживання фізичної особи, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою-підприємцем.
Згідно із ст.3 Закону України від 11 грудня 2003 року №1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» змінами і доповненнями (далі - Закон №1382) місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.
Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання (абз. перший ст.6 Закону №1382).
Реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції (абз. сьомий ст.3 Закону №1382).
Документи, до яких вносяться відомості про місце проживання та місце перебування особи, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні (абз. дев’ятий ст.3 Закону №1382).
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

3. Як заповнюється заява за формою 1-ОПП, якщо у ЮО значна кількість засновників

Взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється відповідно до ст. 64 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI та Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.11 № 1588 (далі – Порядку) із змінами і доповненнями.
Заявою за ф. №1-ОПП (додаток 6 до Порядку) передбачено, що якщо інформація про засновників не може бути розміщена на одному аркуші, то така інформація може продовжуватись на наступних аркушах.
Згідно з п. 4.11 р. IV Порядку якщо в заяві за ф. № 1-ОПП не зазначені обов’язкові реквізити, надані недостовірні або неповні дані, її не скріплено печаткою платника податків, не підписано відповідальною особою платника податку чи особою, яка має документально підтверджене повноваження від платника податку щодо підпису заяви за ф. № 1-ОПП, документи подані не у повному обсязі або не пред’явлені оригінали відповідних документів, то не пізніше наступного робочого дня від дня отримання заяви орган державної податкової служби повертає документи платнику податків для виправлення (із зазначенням підстав неприйняття документів).
Платник податків зобов’язаний протягом 5 календарних днів, наступних за днем отримання повернутих документів, подати виправлені документи для взяття на облік в органі державної податкової служби (п. 4.11 р. IV Порядку).
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

4. Які документи необхідно подати до органу доходів і зборів для взяття на облік договору про управління майном

Відповідно до п.4.7 р.IV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерством фінансів України від 09.12.11 №1588, для взяття на облік договору управління майном управитель майна подає до органу ДПС за своїм основним місцем обліку такі документи:
заяву за ф. N 1-ОПП;
копію договору управління майном;
копію витягу із Державного реєстру правочинів, яким засвідчується державна реєстрація договору управління нерухомим майном, якщо предметом договору управління майном є нерухоме майно. У цьому випадку договір управління майном має бути нотаріально посвідченим.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

5. В який термін орган доходів і зборів за новим місцезнаходженням бере на облік платника податків після отримання облікової справи від органу доходів і зборів за попереднім місцем обліку та як про це повідомляється платник податків

Підпунктом 10.1.5 п.10.1 р.X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок), визначено, що орган ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків формує та направляє до органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків пакет документів для взяття на облік такого платника податків протягом:
п’яти робочих днів після спливання строку, на який було продовжено перебування на обліку платника податків згідно з пп.10.1.4 п.10.1 р.X Порядку, та якщо такий строк був більшим одного місяця;
місяця після отримання документів або відомостей згідно з пп.10.1.1 чи пп.10.1.3 п.10.1 р.X Порядку - в інших випадках.
Пакет документів включає:
три заповнених примірники повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. №11-ОПП;
реєстраційну частину облікової справи платника податків (з описом) за весь період існування платника податків;
звітну частину облікової справи платника податків (з описом), укомплектовану податковими деклараціями (звітами, розрахунками), копіями актів або довідок за результатами камеральних, документальних (планових або позапланових; виїзних або невиїзних) та фактичних перевірок та іншими документами справи, строк зберігання яких не сплив;
довідку про стан розрахунків платника податків з бюджетом;
роздруковану облікову картку платника податків (повні реєстраційні відомості) з районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб чи Реєстру самозайнятих осіб;
дані про контрольно-перевірочну роботу;
документи щодо заходів із забезпечення погашення податкового боргу, якщо платник податків має податковий борг;
інформацію щодо адміністративного або судового оскарження сум грошових зобов’язань та судових справ між органами ДПС і платником податків за останні три роки.
Перелік документів, що направляються, зазначається у супровідному листі. Документи направляються або поштовим відправленням з оголошеною цінністю з описом вкладення та з рекомендованим повідомленням про їх вручення, або доставляються нарочно працівником органу ДПС та передаються під розпис до підрозділу, відповідального за організацію документообігу органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків. Документи не можуть бути передані безпосередньо через платника податків чи інших третіх осіб.
У разі неможливості складання або надання документа, передбаченого нормативно-правовими актами, у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) платника податків формується довідка у довільній формі про неможливість складання або надання такого документа. Довідка долучається до облікової справи платника податків, яка передається до органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків.
Якщо за попереднім місцем обліку не проводилась документальна планова перевірка платника податків, то від органу ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) до органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків надсилається повідомлення, у якому зазначається, що така перевірка не проводилась і з яких причин, та надається інформація про документальні позапланові перевірки такого платника податків.
Дані про направлення повідомлення за ф. №11-ОПП та документів платника податків заносяться до журналу реєстрації заяв, повідомлень, інших документів про припинення чи зняття з обліку платників податків за ф. №6-ОПП, а також до Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб.
Відповідно до пп.10.1.6 п.10.1 р.X Порядку, протягом п’яти робочих днів після надходження облікової справи та документів згідно з пп.10.1.5 п.10.1 р.X Порядку орган ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює взяття його на облік, про що вносить відповідні зміни до облікової справи, Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб. Відмітки про взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) проводяться в журналі за ф. №2-ОПП (за ф. №7-ОПП).
Дані про взяття на облік вносяться до трьох примірників повідомлень за ф. №11-ОПП, із яких два примірники повідомлень направляються до органу ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).
До взяття на облік платника податків в органі ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконує інші обов’язки платника податків за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).
Дані про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого містяться в Єдиному державному реєстрі, передаються до Єдиного державного реєстру у день взяття на облік в органі ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, назви та ідентифікаційного коду органу ДПС, у якому платника податків взято на облік.
Після взяття на облік платника податків, для якого законом установлені особливості його державної реєстрації та відомості щодо якого не містяться в Єдиному державному реєстрі, та повернення ним довідки за ф. №4-ОПП, виданої за попереднім місцем обліку, орган ДПС видає такому платнику податків нову довідку за ф. №4-ОПП у порядку, встановленому п.9.4 р.IX Порядку.
Згідно до пп.10.1.7 п.10.1 р.X Порядку, після надходження повідомлення за ф. №11-ОПП із зазначенням дати взяття на облік платника податків за новим місцезнаходженням (місцем проживання) орган ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) протягом двох робочих днів знімає з обліку платника податків та формує і надсилає до органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) в електронному вигляді:
картки особових рахунків платника податків у встановленому порядку;
копії податкових декларацій (звітів, розрахунків) платника податків за три звітні роки, включаючи поточний;
дані про контрольно-перевірочну роботу.
Інформація про зняття з обліку вноситься до Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб.
Один примірник повідомлення за ф. №11-ОПП із заповненим третім розділом протягом двох робочих днів після зняття з обліку платника податків надсилається до органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання).
В органі ДПС за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) зберігаються протягом трьох років з моменту зняття з обліку такі документи:
другий примірник повідомлення за ф. №11-ОПП;
копія супровідного листа та описи облікової справи;
документи (повідомлення) про вручення (доставку) облікової справи та документів платника податків до органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання);
роздруковані органом ДПС відомості з реєстраційної картки, надані державним реєстратором, щодо реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) та/або повідомлення органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання), що надійшло згідно з пп.10.1.3 п.10.1 р.X Порядку;
копії інформаційних листів, що направлялись згідно з пп.10.1.5 п.10.1 р.X Порядку;
примірники актів звірок з платником податків, що проводились у зв’язку із переведенням платника податків на обслуговування до органу ДПС за новим місцезнаходженням (місцем проживання).
Відповідно до абз. другого п.3.8 р.ІІІ Порядку взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, як платників податків і зборів в органах ДПС підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру, яка надсилається (видається) цим юридичним особам та відокремленим підрозділам юридичних осіб у порядку, встановленому Законом.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

6. Які дії СГ у випадку проведення процедури реорганізації шляхом ведення

Згідно із п.1 ст.56 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV із змінами і доповненнями (далі - ГКУ) cуб’єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян, зокрема шляхом реорганізації (злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб’єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.
В результаті реорганізації суб’єкта господарювання шляхом виділення здійснюється виділення з такого суб’єкта господарювання одного або кількох нових суб’єктів господарювання, при цьому діяльність самого суб’єкта не припиняється.
У разі виділення одного або кількох нових суб’єктів господарювання до кожного з них переходять за роздільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права і обов’язки реорганізованого суб’єкта (п. 4 ст. 59 ГКУ).
Особливості проведення державної реєстрації юридичної особи, що утворюється шляхом виділу встановлені ст. 32 Закону України від 15 травня 2003 року № 755- IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон №755).
Виділ вважається завершеним з дати державної реєстрації юридичних осіб, утворених в результаті виділу (п. 6 ст. 32 Закону №755).
Взяття на облік нових (виділених) суб’єктів господарювання здійснюється на загальних підставах, визначених ст. 64 Податкового кодексу України на підставі відомостей, наданих державним реєстратором згідно із Законом №755.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

7. Хто надає органу доходів із зборів повідомлення про відкриття/закриття рахунків СГ (установа банку чи сам СГ)

Відповідно до п. 2.1 р. ІІ Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 26.12.2013 № 853 (далі – Порядок), Національний банк України, банки та інші фінансові установи (далі - фінансові установи) не пізніше наступного робочого дня з дня відкриття/закриття рахунків платників податків (включаючи день відкриття/закриття) подають відомості про це в електронному вигляді з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису з посиленими сертифікатами відкритих ключів засобами електронної пошти мережі Інтернет (далі - засоби телекомунікаційного зв’язку) на адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України (далі – Міндоходів).
У разі відкриття/закриття власних кореспондентських рахунків банки направляють Повідомлення на адресу Міндоходів у порядку, визначеному п. 2.1 Порядку.
Форму та зміст електронних Повідомлень наведено у додатку 1 до Порядку.
У разі неможливості подання з технічних причин Повідомлення в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку таке Повідомлення може бути надано або надіслано поштою з повідомленням про вручення в паперовому вигляді (додаток 2) не пізніше наступного робочого дня з дня відкриття/закриття рахунку (включаючи день відкриття/закриття) до контролюючого органу, в якому платник податків обліковується як платник податків і зборів. У такому разі Повідомлення надається або надсилається разом із супровідним листом, в якому зазначається причина неможливості подання Повідомлення в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (п. 2.2 р. ІІ Порядку).
Датою початку видаткових операцій за рахунком платника податків (крім банку) у фінансовій установі є дата однієї з подій, що настала першою: отримання фінансовою установою Повідомлення-відповіді з відміткою про взяття рахунку на облік у контролюючому органі або реєстрації отримання фінансовою установою корінця повідомлення з відміткою про взяття рахунку на облік у контролюючому органі (п. 2.6 р. ІІ Порядку).
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


8. Як відбувається зняття з обліку в органах доходів і зборів ЮО у разі прийняття судом рішення такої ЮО, яка не пов’язана з банкрутством

Порядок державної реєстрації припинення юридичної особи за судовим рішенням, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи встановлений статтею 38 та частинами десятою-дванадцятою статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон). Зокрема, державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) запис щодо цього судового рішення та в той же день повідомити органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та юридичну особу, щодо якої було прийнято судове рішення, про внесення до Єдиного державного реєстру такого запису.
Для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи подаються документи, в число яких входить довідка органу доходів і зборів про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за ф. 22-ОПП.
Процедури видачі такої довідки регламентуються розділом XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300, із змінами (далі – Порядок).
Зокрема, у разі отримання із ЄДР повідомлення про внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з її банкрутством, органом Міндоходів приймається рішення про проведення (не проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.
При проведенні заходів, у зв’язку з припиненням юридичної особи орган Міндоходів направляє або може направити державному реєстратору такі повідомлення:
повідомлення про початок проведення позапланової перевірки, призначеної у зв’язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням) за ф. № 24-ОПП;
повідомлення про неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв’язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням) за ф. № 25-ОПП;
повідомлення про проведення позапланової перевірки за ф. № 26-ОПП;
повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) за ф. № 27-ОПП;
повідомлення про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця) за ф. № 28-ОПП;
В разі наявності податкового боргу, орган доходів і зборів складає повідомлення про грошові зобов’язання та податковий борг за ф. № 10-ОПП та направляє (видає) його особі, відповідальній за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу
Після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків у разі відсутності заперечень органу доходів і зборів щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків, та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи доходів і зборів, орган доходів і зборів складає довідку про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів за ф. № 22-ОПП.
Довідку за ф. № 22-ОПП, видану органом доходів і зборів, платник податків подає державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення в установленому законом порядку (п. 11.7 Порядку ).
Слід зазначити, що для державної реєстрації припинення юридичних осіб стосовно яких винесено судове рішення про припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством, може бути застосована спрощена процедура державної реєстрації припинення (стаття 38-1 Закону).
Заходи органу державної доходів і зборів при проведенні спрощеної процедури припинення визначені пунктом 11.15 Порядку.
Відповідно до підпункту 61.1.1 пункту 67.1 статті 67 Податкового кодексу України, підставою для зняття з обліку в органах доходів і зборів юридичної особи є повідомлення чи документальне підтвердження державного реєстратора чи іншого органу державної реєстрації про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві


9. Чи потрібно зазначати податковий номер в частині «Інформація про засновників (для ЮО), заяви за формою 1-ОПП, якщо засновником ЮО є – нерезидент

Відповідно до п. 63.6 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) та р. II Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011
№ 1588 із змінами та доповненнями, облік платників податків в органах доходів і зборів ведеться за податковими номерами.
Порядок визначення податкового номера встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.
Відповідно до п. 63.7 ст. 63 ПКУ контролюючий орган зазначає податковий номер або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) у всіх свідоцтвах, довідках, патентах, в інших документах або повідомленнях, що видаються платнику податків або надсилаються йому.
Кожен платник податків зазначає податковий номер або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) в усіх податкових деклараціях (розрахунках, звітах), платіжних документах щодо податків і зборів, у фінансових документах, а також в інших випадках, передбачених законодавством.
Водночас, якщо юридична особа – нерезидент виступає лише засновником юридичної особи – резидента України, вона не підлягає взяттю на облік в органах доходів і зборів як платник податків. У такому випадку податковий номер їй не надається.
Водночас юридична особа – нерезидент виступає лише засновником юридичної особи – резидента України, вона не підлягає взяттю на облік органах доходів і зборів як платник податків. У такому випадку податковий номер їй не надається.
Отже, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент, то в частині «Інформація про засновників (для юридичних осіб)» заяви за ф. №1-ОПП податковий номер не зазначається.

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

10. Чи передбачена відповідальність за неподання повідомлення за формою 20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти пов’язані з оподаткуванням

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Заява про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку подається у відповідний податковий орган протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню.
Згідно з п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
05.03.2014 16:43