- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Моніторингом встановлено порушення вимога надання переможцем документів у паперовому вигляді

Інформація про закупівлю – UA-2020-05-20-006695-c [1]

Предмет закупівлі  – ДК 021:2015: 50630000-0 — Послуги з ремонту і технічного обслуговування транспортних засобів військового призначення (ремонт за технічним станом спеціальних машин ТДА-М, БРДМ-2рхб (рх))

За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено, що пунктом 3 «Інша інформація» розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» ТД передбачено надання Учасником, якого визнано переможцем закупівлі, документів, зазначених у розділі ІІІ «Для укладання договору про закупівлю» Додатку 3 до ТД, у паперовому вигляді за місцезнаходженням Замовника із супровідним листом за підписом уповноваженої особи учасника, в якому зазначається опис документів, які надаються, чим порушено вимоги частини 8 статті 12 Закону. Також, тендерна документація Замовника, зокрема розділ ІІ Додатку 3 до ТД не містить вимог про необхідність надання переможцем торгів документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 12 та 13 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. 

Порушення виявлено:

Встановлено порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї.

Коментар редакції: Звертаємо увагу, що в ч. 8 ст. 12 Закону про публічні закупівлі в новій редакції встановлено, що подання інформації під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі здійснюється в електронному вигляді через електронну систему закупівель.Замовникам забороняється вимагати від учасників подання у паперовому вигляді інформації, поданої ними під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

Хоча Законом встановлено заборону вимагати саме від учасників подання інформації в паперовому вигляді, усе одно моніторингом продовжують встановлювати, це як порушення. Крім того, ще є норма ч. 6 ст. 17 Закону про публічні закупівлі, в якій зазначено, що переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель.