- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

З 1 грудня 2020 року збільшено тариф на передачу е-енергії

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановою від 04.11.2020 № 1998 до постанови НКРЕКП від 10.12.2019 № 2668 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ПРАТ ”НЕК «УКРЕНЕРГО»“ на 2020 рік» внесено такі зміни:

1) у пункті 1 цифри «240,23» замінити цифрами «312,76»;

2) додаток викласти в новій редакції, що додається [1].

Суттєве підвищення тарифу зумовлює певний ажіотаж на укладення додаткових угод. У разі зміни регульованого тарифу зазвичай застосовують пункт 7 частини 5 статті 41 Закону про закупівлі з моменту набрання чинності нормативно-правовим актом, яким встановлено (змінено) регульовану ціну (тариф). Підтвердженням необхідності внесення таких змін є чинні та введені в дію в порядку, встановленому законодавством, нормативно-правові акти відповідного уповноваженого органу, у даному випадку — постанова НКРЕКП від 04.11.2020 № 1998. Слід зазначити, що дану підставу внесення змін до істотних умов договору про закупівлю замовник може застосувати виключно в разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Як застосувати дану підставу в договорі про закупівлю, укладеному за результатами проведеної процедури закупівлі за попередньою редакцією Закону, читайте у статті «Змінюємо ціну договору відповідно до пункту 7 частини 4 статті 36 Закону про публічні закупівлі [2]».

Важливо! Зазначена постанова набирає чинності 1 грудня 2020 року, відповідно, замовники вже при оголошенні закупівлі повинні закладати в очікувану вартість новий тариф з передачі електричної енергії.

Слідкуйте за цінами ринку електричної енергії на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Електрична енергія [3]». А щоб знати позицію НКРЕКП щодо здійснення закупівель електричної енергії, рекомендуємо прочитати інтерв’ю «Представник НКРЕКП розкриває секрети закупівлі електричної енергії [4]».