- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Чи можливо у держави орендувати майно чи Прозора оренда державного майна

  1. Що таке оренда державного майна та видів об’єктів, що можуть здавати в оренду;
  2. Зміни до Закон про Оренду державного майна;
  3. Як здати майно в оренду;
  4. Як прийняти участь в аукціоні.

Держава має на балансі майно, яке дорого обслуговувати, яке можна здати в оренду та заробити гроші для поповнення бюджетів міст.

До таких об’єктів належать:

В жовтні 2019 р. Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволить державі здавати майно в оренду. В грудні 2019 р. Президент України підписав цей закон. Саме з цього моменту держава може наповнювати місцеві бюджети завдяки оренді та мінімізувати корупційні ризики та махінації з державним майном.

Закон вносить зміни в Господарський, Цивільний Кодекси, деякі закони та передбачає:

Законом визначаються випадки переоцінки майна:

По-шагова інструкція, як здати майно в оренду:

Система допомагає убезпечити орендодавця від недобросовісних учасників, встановлюючи гарантійний внесок, який не повертається при дискваліфікації учасника, встановлюється у розмірі двох стартових орендних плат. Також встановлюються терміни підписання протоколу (6 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу) та договору (протягом 20 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу аукціону).

Система мінімізує корупційні ризики та встановлює однакові умови для усіх учасників, система не показує хто саме робить ставки, тільки ціни, та автоматично визначає переможця.

По-шагова інструкція, як взяти в оренду держмайно:

Оренда державного майна за бажанням орендодавця вже принесла користь: 9 тис аукціонів, зростання ціни на 22%. Наприклад, «Укрпошта» вже заробила 63 млн грн. З 1 лютого 2020 року очікується ще більших ефективності та доходів.