>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

25.03.2019cal

25.03.2019

#Моніторинг_закупівель_у_дії


  По гарячих слідах моніторингу: коротко про основне.

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
25.03.2019cal

Указом Президента № 82/2019 введено у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 березня 2019 року


Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
22.03.2019cal

22.03.2019

Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
22.03.2019cal

Підсумки дводенного навчання для замовників


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

#Поради_від_Радника

 Чи потрібно замовникові у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав визначених п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) запрошувати до переговорів учасника, котрий приймав участь у торгах? 

Однією з умов проведення переговорної процедури з підстав, вказаних у п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону є двічі відмінений замовником тендер через відсутність достатньої кількості учасників. Тобто, і першого разу, і вдруге на торги не подав свою пропозицію ніхто, або подав її тільки один учасник.

Може скластись ситуація, коли ні на перші, ні на другі торги узагалі ніхто не прийшов, тоді, зрозуміло, що для проведення переговорів замовнику самостійно доведеться шукати потенційних постачальників відповідного предмету закупівлі. Може бути інша ситуація, коли один і той самий учасник приходив на перші торги та на другі, або взагалі лише на одні з них. А може бути, що на одні торги прийшов один учасник, а інші - другий.

Тож кого запрошувати на переговори? Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону переговорна процедура закупівлі - це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Тобто, по-перше, переговори можна провести як з 1-им так і, хоч з 10-ма учасниками, якщо тільки замовник їх стільки знайде, а вони, в свою чергу, погодяться прийняти участь у закупівлі. По-друге, Закон не встановлює обов’язку для замовника запрошувати до переговорів саме того учасника (ів), який (і) приходив (ли) на торги, що не відбулися. По-третє, замовникові варто зважати на принципи, встановлені у ст. 3 Закону, зокрема, недискримінації, відкритості та прозорості, максимальної економії та ефективності. Таким чином, на переговори доцільно запросити, учасника (ів), які «ходили» на торги, і за можливості - не тільки їх, з метою ефективного використання коштів.
06.03.2018