>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...

Зміни до Інструкції щодо нарахування і сплати ЄСВ

На сьогоднішній час Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015р. № 449 затверджено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка набула чинності з 29 травня 2015 р.


            Інструкцією визначено механізм нарахування і сплати ЄСВ страхувальниками, порядок нарахування і сплати фінансових санкцій за порушення, пов’язані із сплатою ЄСВ, і стягнення органами ДФС заборгованості із внеску. При цьому норми Інструкції приведено у відповідність зі змінами, внесеними до Закону України від 8 липня 2010 р. № 2464-VI.


            Отже, Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013,  № 455,  втратила чинність.


            Аналізуючи вказані документи слід звернути увагу, що:


1. Пункти 17 і 18 розділу ІІІ доповнено нормами, що звільняють від сплати ЄСВ:


- юридичних осіб (їх відокремлені підрозділи) та фізичних осіб, які отримали доходи на тимчасово окупованій території, і підприємців, які перебували на обліку у фіскальних органах або знаходилися (проживали) на території АР Крим на початок тимчасової окупації;


- платників , які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилася анти терористична операція (далі – АТО), на період із 14.04.2014р. до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану. Підставою для такого звільнення є: заява платника ЄСВ, подана ним у довільній формі до органу ДФС за місцем обліку або тимчасового проживання не пізніше 30 календарних днів, що настають за днем завершення АТО і сертифікат Торговельно-промислової палати;



2. Нормою пункту 19 розділу ІІІ передбачено нарахування і сплату роботодавцями ЄСВ виходячи з мінімального розміру зарплати, встановленої частиною 5 статті 8 Закону № 2464. Особливо слід відмітити, що згідно з Інструкцією ця норма застосовується за умови відпрацювання повного календарного місяця, хоча в Законі № 2464 такої вимоги немає;



3. Пункти 20-27 розділу ІІІ доповнено нормою про застосування понижуючого коефіцієнта до ставки ЄСВ;



4. Пункт 3 розділу ІV доповнено пп. 8, що встановлює порядок сплати ЄСВ і подання до органу ДФС демобілізованими підприємцями і самозайнятими особами заяви за формою додатка 1 до Інструкції та копії військового квитка чи іншого документа із зазначенням даних про період мобілізації. Ці документи подаються протягом 10 днів після демобілізації або завершення лікування (реабілітації). На їх підставі зазначені особи звільняються від сплати ЄСВ за себе на період перебування на військовій службі за призовом під час мобілізації. Така заява заповнюється також, якщо у мобілізованого підприємця є наймані працівники, а в період мобілізації ЄСВ на цей дохід нараховує уповноважена особа. У цьому випадку в заяві наводяться дані про суми ЄСВ, які нараховувались найманим працівникам підприємця;



5. Додано норму (пп. 2 п. 5 розділу ІV), що дозволяє підприємцям на загальній системі оподаткування і самозайнятим особам у місяці відсутності доходу сплачувати ЄСВ у добровільному порядку, самостійно визначивши базу нарахування. При цьому розрахована база не може бути більшою від максимального розміру бази нарахування ЄСВ, а сума внеску не може бути меншою від мінімального страхового внеску. Під час визначення доходу, з якого сплачується ЄСВ, враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід.


            Слід звернути увагу, що з Інструкції виключено норму про сплату підприємцями, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування авансових внесків у розмірі 25% річної суми ЄСВ (пп.2 п. 5 розділу ІV).


            Більш детально з наказом Мінфіну № 449 та Інструкцією можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України за адресою:    


 http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15.



                                                               ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС ум.Києві

30.06.2015 17:36