>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       

Виявлення сумнівних фіктивних підприємств та руйнування схем мінімізації отриманих доходів – шлях до наповнення скарбниці держави. За таким принципом працюють податківці Солом’янського району м.Києва.

Складні політичні умови, в яких опинилася країна, безумовно, впливають на економічний стан держави, який залежить  від надходжень до бюджету країни.


Державна податкова інспекція у Солом’янському районі Головного управління  ДФС  у м. Києві, завдяки сумлінній сплаті підприємствами задекларованих до сплати податкових зобов`язань протягом 2014 року, досягла  иконання вкрай напружених завдань.


Так станом на 01.01.2015 року в Солом’янському районі столиці зареєстровано 47115 платників податків, з них 26 816 юридичних осіб, з загальної кількості близько 4 тис. платників є сумлінними платниками району. Всього платниками до Зведеного бюджету протягом 2014 року сплачено 3 млрд. 552 млн. грн. податків, зборів та платежів, в тому числі Державний бюджет отримав 2 млрд. 496,8 млн.гривень та Місцевий – 1 млрд. 55,7 млн.гривень. 


Слід звернути увагу, що 816 підприємств по підсумках своєї діяльності є збитковими, які у 2014 році сплатили до Державного бюджету 123,1 млн.гривень, що складає лише 5% від загальної суми надходжень до Державного бюджету країни.


В період, коли бюджет, в силу різноманітних внутрішніх та зовнішніх чинників, нагадує спорожнілу кишеню, коли схід країни охоплений полум’ям війни, деякі підприємства використовують цю складну ситуацію на свою користь і займаються розробкою та втіленням схем ухилення від оподаткування. Тільки протягом 2014 року  в ДПІ у Солом’янському районі 3 518 суб’єктів господарювання були задіяні у схемах ухилення від оподаткування.


З метою зменшення суми сплати до бюджету податків і зборів СГД розроблялись дієві розгалужені схеми ухилення від оподаткування.


Принцип схеми є загальновідомим та, для прикладу, полягає в наступному: постачальниками на адресу підприємства «А» виписуються первинні документи (акти, видаткові та податкові накладні тощо) за нібито придбані товари чи отримані послуги. На підставі отриманих первинних документів товариство «А» перераховує грошові кошти, які конвертуються в готівку та повертаються за мінусом оплати послуг «конвертатора».


Практика свідчить, що в такій схемі задіяно не один десяток суб’єктів господарювання, що формують собою два-три ланцюга руху «безтоварних» операцій, переважна більшість з цих підприємств є такими, що мають ознаки «фіктивності».


Ще одне із негативних чинників, що стосуються адміністрування податків - це недосконалість податкового законодавства, що дає можливість легально ухилятись від сплати податків та максимально їх мінімізувати. 


Тому підприємства намагаються використати і таку схему ухилення. Так, згідно Податкового кодексу податковою адресою юридичних осіб є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.


СП реєструються на адресах масової реєстрації, купляють так звані поштові скриньки, свідомо не отримують поштові повідомлення та запити на проведення перевірки.


Тому, в сьогоднішніх реаліях боротьби з тіньовою економікою, анулювання свідоцтва платника ПДВ є найбільш дієвим та ефективним методом боротьби з тіньовими схемами.


Якби такі підприємства не використовували схеми ухилення від оподаткування, бюджет Солом`янського району по податку на додану вартість міг би доотримувати значні суми ПДВ, як і будь-який інший орган фіскальної служби України, адже такі принципи роботи недобросовісних платників розповсюджені, як у часі існування, так і територіально та охоплюють всю територію України.


Податківці Соломянського району м.Києва кожного дня проводять ретельну кропітку роботу, яка в кінцевому результаті направлена на руйнування схем ухилення від оподаткування, виявлення сумнівних фіктивних підприємств та при їх ліквідації дає змогу наповнювати бюджет країни.


ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м.Києві

06.04.2015 10:39