>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

21.09.2018cal

Smarttender обирай - інфо тримай…


Хто здійснюватиме моніторинг публічних закупівель?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.09.2018cal

20.09.2018

13 вересня 2018 року на засіданні Антимонопольного комітету України прийнято рішення


про надання дозволу на концентрацію інтернет-супермаркету «Rozetka» і групи компаній «EVO».

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.09.2018cal

Перший електронний майданчик приєднався до партнерської програми Openmarket з продажу арештованого майна


19 вересня комісія Міністерства юстиції України прийняла рішення

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Чи необхідно платнику податку на прибуток включати до складу доходів, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, суму списаного контролюючим органом безнадійного податкового боргу?

Чи необхідно платнику податку на прибуток включати до складу доходів, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, суму списаного контролюючим органом безнадійного податкового боргу?

Відповідь: Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Згідно з п. 101.1 ст. 101 ПКУ списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Підстави, за яких податковий борг є безнадійним, визначені у п. 101.2 ст. 101 ПКУ.
Відповідно до пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 ПКУ при обчисленні об’єкта оподаткування у складі доходів враховуються, зокрема, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді.
Підпунктом 14.1.257 пункту 14.1 ст. 14 ПКУ визначено складові безповоротної фінансової допомоги, яку може отримувати платник податку. До цих складових не увійшла сума безнадійного податкового боргу, що підлягає списанню з платників податків відповідно до законодавства.
Відповідно до пп. 14.1.56 п. 14.1 ст. 14 ПКУ доходи - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.
Крім того, згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку № 15 «Дохід» дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язань. Отже, під час списання з платників податків суми безнадійного податкового боргу відповідно до законодавства відбувається зменшення зобов’язан та збільшення доходу.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
21.10.2013 15:48