>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

18.10.2018cal

18.10.2018

Верховна рада України сьогодні, 18 жовтня, у другому читанні прийняла Кодекс з процедур банкрутства. 


 Документ підтримали 237 народних депутатів.   

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
17.10.2018cal

17.10.2018

#Поради_від_Радника


Закупівля постачання та розподілу електричної енергії. Чи потрібно встановлювати кваліфікаційні критерії?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.10.2018cal

16.10.2018

Підсумки семінару для замовників на тему:


 Купуємо електричну енергію по-новому: від переговорної процедури до відкритих торгів

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Спрощена система оподаткування. Питання-відповіді:

Спрощена система оподаткування. Питання-відповіді:


1. Чи необхідно вести окрему книгу обліку доходів та витрат кожному найманому працівнику ФОП – платника ЄП?

Відповідь: Відповідно до вимог ст.296 Податкового кодексу України книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.

Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 № 1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» затверджено форму книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення.     При цьому, нормами Кодексу та наказу №1637 не передбачено ведення окремо книги обліку доходів та витрат найманими працівниками фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.


2. Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві ФОП - платника ЄП?

Відповідь: Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою – підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

У свідоцтві платника єдиного податку зазначаються обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у свідоцтві платника єдиного податку, виданому фізичній особі - підприємцю - платнику єдиного податку першої або другої групи, повинні бути зазначені всі обрані фізичною особою - підприємцем види діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. Тобто, Кодексом не передбачено обмежень щодо кількості видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві платника єдиного податку, яке видається фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку першої або другої групи.

Згідно з положеннями Кодексу види господарської діяльності не зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку, яке видається фізичним особам – підприємцям - платникам єдиного податку третьої або п’ятої групи.


3. Чи має право платник ЄП фізична особа третьої групи при сплаті ЄСВ зменшити свій оподатковуваний дохід?

Відповідь: Згідно з п.292.10 ст.292 Податкового кодексу України не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону. Платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку  відповідно до вимог Порядку № 1637 - платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість у книзі обліку доходів не відображають сплачену суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість у книзі обліку доходів і витрат у графі 5 розділу ІІ «Витрати» відображають суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому, дохід фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку третьої групи не зменшується на суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.


4. Які дані повинні зазначати платники ЄП – фізичні особи на титульній сторінці книги обліку доходів і витрат?

Відповідь: Порядок ведення книги обліку доходів платниками єдиного податку першої і другої груп та платниками єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 № 1637.

Нормами Порядків не передбачено конкретного переліку відомостей, які повинні бути зазначені фізичною особою–підприємцем–платником єдиного податку на титульній сторінці книги обліку доходів або книги обліку доходів і витрат.

Таким чином, рекомендуємо фізичним особам–підприємцям–платникам єдиного податку на титульній сторінці книги обліку доходів або книги обліку доходів і витрат зазначати наступні відомості:

прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи–підприємця–платника єдиного податку;

реєстраційний номер облікової картки;

місце здійснення діяльності.


5. В який термін платники ЄП–фізичні особи, віднесені до першої – третьої груп, зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів або книги обліку доходів і витрат?

Відповідь: Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат.

Відповідно до вимог Порядку у книзі обліку доходів або книзі обліку доходів і витрат відображається фактично отримана сума доходів і фактично понесена сума витрат від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. У разі необхідності реєстрації нової книги обліку доходів або книги обліку доходів і витрат протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня книга залишається у платника податку.

Відповідно до п.7 Порядку дані книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Отже, фізичні особи–підприємці–платники єдиного податку реєструють у податкових органах книги обліку доходів або книги обліку доходів і витрат до отримання доходів від здійснення підприємницької діяльності цими підприємцями, у разі необхідності реєстрації нової книги протягом податкового (звітного) періоду вони повинні дотримуватись вимог п.4 Порядку.


6. Який строк сплати  єдиного податку у підприємця третьої групи?

Відповідь: Відповідно до п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України фізичні особи–підприємці-платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.


7. За яких обставин фізична особа – підприємець має право не сплачувати єдиний податок за період своєї хвороби?

Відповідь: Відповідно до пункту 295.5 статті 295 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

   При цьому, в пункті 295.6 статті 295 Податкового кодексу України зазначається, що суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 295.1 і пункту 295.5 цієї статті підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.


8. Чи має право фізична особа – підприємець, який є платником єдиного податку, укладати договори про спільну діяльність без створення юридичної особи з іншими фізичними особами – підприємцями?

Відповідь: Договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами, визначені Податковим кодексом України, повинні перебувати на обліку у контролюючих органах.

У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов'язки платника податків самостійно.

Якщо серед учасників договору про спільну діяльність немає платника (платників) податку на прибуток підприємств, то такий договір про спільну діяльність не обліковується в органах доходів і зборів і кожен учасник такого договору перебуває на обліку в органах доходів і зборів та виконує обов’язки платника податків самостійно.

Нормами чинного законодавства передбачено, що фізичні особи – підприємці, що є платниками єдиного податку, вправі укладати з іншими суб’єктами господарювання договори про спільну діяльність без створення юридичної особи.

Проте фізичним особам – підприємцям слід пам’ятати, що види діяльності в рамках договору про спільну діяльність повинні відповідати тим видам діяльності, здійснення яких дає право застосовувати спрощену систему оподаткування.

У цьому випадку учасник спільного договору – фізична особа – підприємець, що є платником єдиного податку, повинен враховувати здійснення діяльності за договором про спільну діяльність у загальному порядку разом з результатами діяльності від провадження власної господарської діяльності.


9. Який податковий (звітний) період вважається останнім для ФОП платника ЄП у разі зміни податкової адреси?

Відповідь: Відповідно до п. 294.7 ст. 294 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) у разі зміни податкової адреси фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси.


10. Чи має право ФОП - платник ЄП самостійно (добровільно) перейти на сплату ЄП, встановленого для інших груп?

Відповідь: Відповідно до пп.298.1.5 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої та п’ятої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється свідоцтво платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ.


ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

22.10.2014 16:03