>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

12.12.2018cal

12.12.2018

Лист МЕРТУ № 3304-04/54045-06 від 10.12.2018


Щодо здійснення закупівель у зв’язку з введенням воєнного стану в окремих місцевостях

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
12.12.2018cal

Закон України


Про внесення змін до Податкового кодексу України. Опубліковано

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
11.12.2018cal

11.12.2018

Реформування ринку Електроенергії в Україні: виклики та можливості


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...

Чи може ФОП бути платником ЄП, якщо надає нерухоме майно в оренду як ФО і такий вид діяльності не зазначено в cвідоцтві платника ЄП?

Чи може ФОП бути платником ЄП, якщо надає нерухоме майно в оренду як ФО і такий вид діяльності не зазначено в cвідоцтві платника ЄП?
• Відповідь:
Відповідно до пп.14.1.54 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України - є будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морські) економічній зоні, у тому числі, дохід від надання в оренду (користування) майна, розташованого на території України.
Узагальнюючою податковою консультацією щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізичними особами – підприємцями, які здійснюють діяльність з надання нерухомого майна в оренду, затвердженою наказом ДПС України від 20.02.2012 № 136, визначено, що фізична особа – підприємець не має права перебувати на спрощеній системі оподаткування, за умови надання в оренду однієї частини власного нерухомого майна як фізична особа, а іншої – як фізична особа – підприємець.
Таким чином, нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, які зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, за умови, що вид діяльності «здавання в оренду нерухомого майна» не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.
Оподаткування доходу фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п.170.1 ст.170 ПКУ.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві
11.11.2013 14:55