>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Календарь

ПНВТСРЧТПТСБВС
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...

Про деякі особливості функціонування системи електронного адміністрування ПДВ

ДПІ у Солом’янскому районі ГУ ДФС у м.Київ  у зв’язку запровадженням з 1 липня 2015 року системи електронного адміністрування податку на додану вартість ( далі - ПДВ) у звичайному режимі повідомляє.


         Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України ( далі - Кодекс) з 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних ( далі – ЄРПН ) підлягають всі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі, які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів / послуг, які звільнені від оподаткування ) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригування.


         Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання ( пункту 201.10 статті 201 Кодексу).


          За порушення платниками ПДВ зазначених термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ, тягнуть за собою накладання штрафу ( який встановлюється у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування ), у розмірах:


10 відс. - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відс. -  у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30  календарних днів;

30 відс. - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60  календарних днів;

40 відс. - у разі порушення терміну реєстрації на  61 і більше календарних днів ( пункт 120 1.1  статті 120 1 Кодексу ).


Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладання штрафу в розмірі 50 відсотків від суми ПДВ , зазначеної в таких податкових  накладних / розрахунків коригування ( пункт 120 1.2  статті 120 1 Кодексу ).


При цьому  пункт 200 1.3  статті 200 1 Кодексу  визначено, що платник податку має право зареєструвати податкові  накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку (ΣНакл), обчислену за такою формулою:


 (ΣНакл) = ΣНакл отр + Σмитн + Σпоп рах - ΣНакл вид - Σвідшкод – Σперевищ, де 6


ΣНакл отр –  загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;


Σмитн – загальна сума податку, сплаченого платником при ввезені товарів на митну територію України;


Σпоп рах – загальна сума поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника;


ΣНакл вид  – загальна сума податку за виданими платником податковими накладними та розрахунками коригування, зареєстрованими в ЄРПН;


 Σвідшкод – загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань;


Σперевищ  - загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН.


Детальний порядок формування вказаних показників визначено Порядком електронного адміністрування ПДВ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569.


Згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу XX  Кодексу:


Період з 01 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року був перехідним, протягом якого реєстрація податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН здійснювалося без обмеження сум податку, обчислених за формулою, визначеною пунктом 200 1.3  статті 200 1 Кодексу.


Норми абзацу другого пункту  120 1.2  статті 120 1 Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН  податкових накладних / розрахунків коригування, складених у період з 1 лютого 2015 року до 1 липня 2015 року.


Отже, з 00 год. 00 хв. 1 липня 2015 року закінчився перехідний період (тестовий режим) системи електронного адміністрування ПДВ і така система запрацювала в звичайному режимі.


З вказаної дати реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється виключно на суму податку, обраховану за формулою, зазначеною  пунктом 200 1.3  статті 200 1 Кодексу ( далі – реєстраційна сума ).


Таким чином з 1 липня 2015 року при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.


Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладній або розрахунку коригування буде відмовлено.


У такому випадку ( в тому числі якщо реєстраційна сума має від’ємне значення ) з моменту отримання можливості зареєструвати  податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:


- отриманих податкових накладних або розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника в ЄРПН;


- сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;


- поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі ( електронний рахунок).


Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій сума ПДВ становить 20 тис.грн., при цьому його реєстраційна сума має від’ємне значення і становить - 5 тис.грн., то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 25 тис.грн..


Крім того, реєстраційну суму платників податку автоматично збільшено:


01.07.2015 на так звану суму «овердрафту»: середньомісячний розмір податку, задекларований та погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців;


08.07.2015 на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.


Одночасно інформуємо, що термін реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ у звичайному режимі залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документа.  При цьому слід мати на увазі, що з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрація в ЄРПН від 1 до 15 календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у  податкових накладних / розрахунків коригування.


Звертаємо Вашу увагу, що на офіційному порталі ДФС України на головній сторінці розміщенно розділ «Податкові зміни 2015», який містить підрозділ «Електронне адміністрування ПДВ», який містить актуальну інформацію, пов’язану із функціонуванням системи електронного адміністрування ПДВ.


             Шановні платники! За отриманням додаткової інформації або у разі виникнення питань пропонуємо зателефонувати за номерами  245-91-95, 245-91-97.


ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

31.07.2015 15:34