>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

17.10.2018cal

17.10.2018

#Поради_від_Радника


Закупівля постачання та розподілу електричної енергії. Чи потрібно встановлювати кваліфікаційні критерії?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.10.2018cal

16.10.2018

Підсумки семінару для замовників на тему:


 Купуємо електричну енергію по-новому: від переговорної процедури до відкритих торгів

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
10.10.2018cal

10.10.2018

Лист МЕРТУ № 3304-04/44053-06 від 08.10.2018


Щодо застосування нецінових критеріїв оцінки

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
11.10.2018 16:51   Татьяна
Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов'язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. Просимо роз’яснити: Питання перше: що вважається вартістю предмета закупівлі? 1) вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень – це вартість конкретної закупівлі чи сумарна вартість всіх пунктів плану з однаковим кодом класифікатора? Приклад: Пункт 1: фарба дорожня на суму 40 тис. грн. (код: ДК 021:2015: 44810000-1 — Фарби) Пункт 2: фарба маркувальна на суму 20 тис. грн. (код: ДК 021:2015: 44810000-1 — Фарби) Чи потрібно в такому випадку оприлюднювати звіти про укладені договори? Питання друге: якщо пунктом плану передбачено закупівлю, наприклад, фарби на суму 60 тис. грн. (код: ДК 021:2015: 44810000-1 — Фарби) більше за цим кодом закупівель не має. 1) чи може замовник здійснити закупівлю на 60 тис. грн по рахунку? Яким чином тоді опублікувати звіт про укладений договір? 2) чи може замовник здійснити закупівлю на 50 тис. грн по договору , а на 10 тис. по рахунку? Яким чином тоді опублікувати звіт про укладений договір?
Ответ: Доброго дня! Щодо предмета закупівлі. Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Отже, 50 тисяч гривень – це вартість конкретної закупівлі. Щодо звіту про укладені договори. У рекомендаційному листі Мінекономрозвитку № 3302-06/21890-07 від 15.07.2016 йдеться про те, що замовники оприлюднюють звіт про кожний укладений договір за умови, що вартість предмета закупівлі у такому договорі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень. Пов’язуючи такий припис листа з визначенням предмета закупівлі (…товари…у межах єдиної! процедури…), наведеним у Законі, справді можливо дійти висновку, про те, що у випадку, якщо одна позиція додатку містить інформацію про 40 тис. грн, а наступна про 20 тис грн, то Закон не встановлює обов’язку у такому випадку оприлюднювати Звіт про укладені договори за результатами прямих договорів, укладених, згідно таких позицій додатку. Однак, тут варто враховувати, що все починається з планування. При цьому, відповідно до ч. 7 ст. 2 Закону замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Зважаючи на такий припис Закону, постає питання чи не буде у взятій нами за приклад ситуації (фарби на 40 та 20 тисяч), укладення окремих договорів, а точніше не звітування по факту їх укладення розглядатись контролюючими органами як «уникнення застосування Закону», якщо замовник знав та розумів, що насправді йому потрібно фарби за кодом ДК 021:2015: 44810000-1 «Фарби» на 60 тис. грн, проте свідомо роз’єднав ці суми, аби не оприлюднювати Звіт, як того вимагає Закон? Таким чином, з метою мінімізації можливих ризиків замовника, рекомендується оприлюднювати звіт про укладені договори за кожним укладеним договором у випадку, якщо загальна вартість предмета закупівлі дорівнює/перевищує 50 тис грн, або мати ідеально складені документи та інформацію про планування закупівель замовником, які б свідчили про те, що на момент планування закупівлі у 40 тис грн, замовник (тендерний комітет/уповноважена особа) не знав та не міг знати про те, що потреба насправді більша. У будь-якому випадку, рішення про вчинення/невчинення тих чи інших дій – виключна компетенція кожного окремого замовника, як і обґрунтування таких рішень. Щодо рахунку. Договорам в усній формі (стаття 208 ЦК України) у господарських відносинах немає місця. Тому доцільно укладати договори у вигляді єдиного документа з усіма обов’язковими умовами та реквізитами. Увага! Передплату на 2019 рік відкрито! Оплативши журнал до 30.11.2018 року на весь 2019 рік, ви отримаєте в 2019 році дві версії журналу (друкований за 2019 рік та доступ до електронної версій з 2011-го по 2019-й рік включно).