>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

20.09.2018cal

20.09.2018

13 вересня 2018 року на засіданні Антимонопольного комітету України прийнято рішення


про надання дозволу на концентрацію інтернет-супермаркету «Rozetka» і групи компаній «EVO».

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.09.2018cal

Перший електронний майданчик приєднався до партнерської програми Openmarket з продажу арештованого майна


19 вересня комісія Міністерства юстиції України прийняла рішення

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.09.2018cal

Сьогодні відбудеться розкриття тендерних пропозицій


на виконання робіт з проектування, постачання і монтаж шести майданчиків зважування у русі на дорогах навколо Києва та допоміжного офісу

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
18.09.2018cal

18.09.2018

#Поради_від_Радника


Практика оскарження: вимога банківської гарантії та кредитний рейтинг банку, який видав гарантію.

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
06.07.2018 12:55   Катерина
Доброго дня! Прошу Вашої допомоги з визначенням алгоритму дій при плануванні закупівель. На сайті Прозоро анонсовано розробку нової функції, а саме "Створення закупівлі з річного плану Автоматичне перенесення частини інформації з річного плану в оголошення про проведення процедури (прив’язка за допомогою ідентифікатору плану). очікується у 2-му півріччі 2018" Чи є вже розуміння як це буде працювати? а саме в разі якщо процедура, створена з пункту плану не відбудеться, то чи потрібно створювати новий пункт плану чи коректувати існуючий в частині орієнтовного початку закупівлі?
Ответ: Добрий день! Відповідно до статті 4 Закону про публічні закупівлі, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Тобто кожній закупівлі, незалежно від вартості передує включення цієї закупівлі до річного плану/додатку до річного плану. Але на практиці не рідко замовники проводять закупівлі без їх включення до річного плану, що в свою чергу може мати наслідком визнання недійсним договору укладеного за результатами такої закупівлі і притягнення відповідальних осіб замовника до адміністративної відповідальності. Для унеможливлення такого порушення МЕРТ та ДП “ПРОЗОРРО” здійснюють заходи по впровадженню в електронну систему закупівель функції створення закупівлі з річного плану. Мета впровадження нової функції - запобігти порушенню Закону про публічні закупівлі в частині проведення закупівель без включення їх до річного плану. В результаті, замовник не зможе оголосити закупівлю, яка не включена до плану. Проте, поки що ця функція не впроваджена. Стосовно Вашого другого питання, знову звертаємо Вашу увагу на ст. 4 Закону: закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Отже кожну закупівлю потрібно відображати у річному плану/додатку до річного плану. В своєму роз’ясненні (лист № 3302-06/29640-06 від 14.09.2016) щодо коригування річного плану МЕРТ рекомендує вносити зміни у існуючий запис у річному плані/додатку до річного плану до початку відповідної закупівлі. Отже, якщо закупівлю відмінено, але планується повторне проведення, перед повторним проведенням закупівлі її знову необхідно внести до річного плану/додатку до річного плану. Також щодо практичної сторони, надаємо відповідь на питання, як це буде реалізовано? Такий функціонал можна переглянути та спробувати вже таку закупівлю створити на майданчику smarttender.biz На smarttender.biz вже така функція реалізовано і кожну закупівлю можна створити з річного плану. Детальніше з цим роз’ясненням МЕРТУ можна ознайомитись у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 38-41, з рекомендаціями щодо планування у випуску журналу № 4 (67) за квітень 2017 року на стор. 34-37.