>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

17.10.2018cal

17.10.2018

#Поради_від_Радника


Закупівля постачання та розподілу електричної енергії. Чи потрібно встановлювати кваліфікаційні критерії?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.10.2018cal

16.10.2018

Підсумки семінару для замовників на тему:


 Купуємо електричну енергію по-новому: від переговорної процедури до відкритих торгів

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
10.10.2018cal

10.10.2018

Лист МЕРТУ № 3304-04/44053-06 від 08.10.2018


Щодо застосування нецінових критеріїв оцінки

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
13.06.2018 09:28   Олександр
Доброго дня! Наша установа проводила торги через систему ЕЗ "Прозоро" щодо закупівлі послуг з поточного ремонту даху споруди. Переможець виграв торги з ціною 95,0 тис. грн. Поясніть будь ласка: 1.Чи маємо ми право збільшити загальну вартість даного договору у звязку з тим, що в процесі надання послуг виникла необхідність в додаткових послугах, які раніше ми не могнли передбачити. 2.Як що це можна зробити, тояким чином організувати зміни ціни договора. Вдячні!
Ответ: Доброго дня! З Вашого питання можна зрозуміти, що Вами було проведено допорогову закупівлю, яка Законом про публічні закупівлі не регулюється. Дана закупівля проводиться на підставі Наказу 35 ДП «Прозорро». Договір між Вами та виконавцем укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України. Згідно статті 180 Господарського Кодексу зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. У Вашому договорі повинні бути передбачені випадки зміни істотних умов договору. Пропозиція щодо внесення змін до договору або його розірвання може виходити від будь-якої сторони і має бути викладена письмово. Дії сторін щодо внесення змін до договору є правочином, який має відповідати загальним положенням цивільного законодавства про правочини. Оскільки за загальним правилом господарські договори мають письмову форму, досягнута сторонами згода про зміну договору також має бути зафіксована письмово. Також звертаємо увагу, що до істотних умов договору відноситься предмет, ціна та строк, які є суттєвими для будь-якого господарського договору. Оскільки згідно статті 180 Господарського кодексу при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. Але не дивлячись на те, що можливо у Ващому договорі передбачена зміна істотних умов, як Ваш приклад (збільшити загальну вартість даного договору у зв`язку з тим, що в процесі надання послуг виникла необхідність в додаткових послугах, які раніше не могнли передбачити) рекомендуємо Вам ознайомитися з листом Уповноваженого органу, в якому зазначено, здійснення закупівель замовником у разі: 1) виникнення додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг передбачити; 2) виділення додаткових коштів; 3) перерозподілу коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель; 4) коштів зекономлених у разі зміни ціни договору в бік зменшення у випадках, визначених у частині четвертій статті 36 Закону; 5) розірвання договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі; 6) інших подібних випадках, можливе після вчинення замовником дій, передбачених частиною першою статті 4 Закону, тобто внесення змін до річного плану закупівель/додатка до річного плану, керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону, оскільки, виходячи зі змісту пункту 18 частини першої статті 1 Закону та з урахуванням Бюджетного кодексу України (у разі, якщо замовником є розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), такий предмет закупівлі у вищевказаних випадках вважатиметься новим предметом договору. Разом з тим при здійсненні закупівель без проведення процедур закупівель, передбачених частиною першою статті 12 Закону, товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує межі, встановлені частиною першою статті 2 Закону, замовник керується положеннями Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, а також Бюджетного кодексу України (у разі, якщо замовником є розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів), без урахування здійснених закупівель за тим же предметом у поточному році, за якими укладені відповідні договори .При цьому здійснення закупівель у вищезазначених випадках має бути обґрунтованим та документально підтвердженим. Отже у разі якщо вартість додаткових послуг не перевищує пороги Закону, рекомендуємо Вам їх визначити як новий предмет договору, внести зміни в додаток до річного плану шляхом відображення окремої закупівлі та заключити новий договір. Детальніше з даним листом Ви можете ознайомитися в Журналі № 10 (61) за жовтень 2010 стор. 41. Акція - «Зберіть усю колекцію електронних журналів «Радник в сфері державних закупівель»». Оформивши доступ до програми «Радник – Інфо» на весь 2018 рік за 1800 грн та отримай усі попередні електронні номери з 2011 року у подарунок. Детальніше за номером (044) 451-85-71.