>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...

17.05.2018

Відповідь розпорядника інформації про те, що

інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
17.05.2018
Читати всю статтю ...
17.05.2018 12:12   Татьяна
Відповідно до вимог статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов'язково необхідно зазначити очікувану вартість закупівлі товарів, робіт або послуг із зазначенням інформації про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів. Тобто, при визначенні яким чином оголосити закупівлю (з ПДВ, чи без ПДВ) Замовник керується безпосередньо інформацією про предмет закупівлі: - якщо товар підлягає оподаткуванню ПДВ (наприклад, фарба), то в оголошенні зазначається інформація про включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ) та інших податків і зборів, - якщо товар підлягає не оподаткуванню ПДВ (наприклад, програмне забезпечення), то в оголошенні зазначається інформація про не включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ). Чи є вірним таке тлумачення визначення інформації про включення – не включення до очікуваної вартості податку на додану вартість?
Ответ: Доброго дня. Слід зазначити, що Вами здійснено вірний підхід для відображення податку на додану вартість. Єдиним документом для нас є норми Розділу V Податкового кодексу України. Разом з тим наявна практика згідно якої замовник відразу зазначає в річному плані закупівель і в оголошенні процедури закупівлі очікувану вартість без ПДВ. В деяких випадках це здійснюється зважаючи на те, що процедура розрахована на нерезидентів України, а в іншому випадку щоб забезпечити порівняння цін для платників та неплатників ПДВ. Разом з тим, на нашу думку, даний підхід не відповідає вимогам законодавства, оскільки Законом про публічні закупівлі не передбачено можливості встановлення очікуваної вартості без ПДВ в тому випадку якщо даний товар\робота\послуга підлягають оподаткуванню ПДВ. Крім того, якщо участь в процедурі закупівлі буде приймати особа, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, та обрала сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 відсотків, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, то у випадку якщо замовник застосує підхід формування очікуваної вартості без ПДВ, він буде дискримінаційним по відношенню до такого учасника.Інформацію з даного питання можливо знайти на сторінці 45 журналу “Радник в сфері державих закупівель” № 12(63) грудень 2016 та сторінці 40 журналу “Радник в сфері державих закупівель” № 11(62) грудень 2016. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» запрошує Вас прийняти участь у навчаннях та семінарах-тренінгах для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. З розкладом занять та більш детальною інформацією про те, як зареєструватись на навчання, Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.