>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

17.10.2018cal

17.10.2018

#Поради_від_Радника


Закупівля постачання та розподілу електричної енергії. Чи потрібно встановлювати кваліфікаційні критерії?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.10.2018cal

16.10.2018

Підсумки семінару для замовників на тему:


 Купуємо електричну енергію по-новому: від переговорної процедури до відкритих торгів

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
10.10.2018cal

10.10.2018

Лист МЕРТУ № 3304-04/44053-06 від 08.10.2018


Щодо застосування нецінових критеріїв оцінки

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
12.05.2018 10:45   Надія
Доброго дня! У зв’язку з отриманням від вищестоящої організації рекомендацій щодо необхідності вимагати від потенційних учасників процедур закупівель надання у складі тендерних пропозицій розрахунку вартості (калькуляцію) одиниці товару, що закуповується, просимо надати роз’яснення з цього питання . Чи не буде ця вимога дискримінаційною до постачальників - не виробників Товару та чи не суперечить така вимога Закону України «Про публічні закупівлі». Дякуємо,
Ответ: Доброго дня! Тендерна документація розробляється та затверджується замовником самостійно і оприлюднюється для вільного доступу в системі Prozorro. Обов'язкові вимоги щодо змісту ТД визначені у ч.2 ст. 22 Закону про публічні закупівлі. Тендерна документація розробляється та затверджується замовником самостійно і оприлюднюється для вільного доступу в системі Prozorro. Обов'язкові вимоги щодо змісту ТД визначені у ч.2 ст. 22 Закону про публічні закупівлі. Тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити (ч. 3 ст. 22 Закону). Зі змісту поставленого запитання вбачається, зо замовником не буде вимагатися від учасника надати калькуляцію на виробництво товару та перелік витрат, що повинні бути включені до калькуляції. Тому будь-який учасник має можливість надати калькуляцію на свої витрати по поставці товару. Зважаючи на те, що замовник не встановлює конкретного переліку пунктів калькуляції, учасник може в довільній формі включити до неї заплановані та фактичні витрати зокрема: собівартість придбання товару, транспортні витрати, амортизація, адміністративні витрати, оплата праці податки, збори та інше. Отже наведена в запитанні вимога не є дискримінаційною та може бути виконана будь яким учасником процедури закупівлі. В той же час якщо замовником буде вимагатися калькуляція на виготовлення товару, то її зможуть надати виключно виробники товару або особи, які перебувають у певних відносинах з виробником. В цьому випадку участь учасника в закупівлі буде залежати від того погодиться чи не погодиться виробник надати таку калькуляцію. Отже встановлення вимоги про надання калькуляції на виробництво товару може обмежити участь учасника в закупівлі та буде дискримінаційним по відношенню до певних учасників. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» запрошує Вас прийняти участь у навчаннях та семінарах-тренінгах для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. З розкладом занять та більш детальною інформацією про те, як зареєструватись на навчання, Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.