>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

19.07.2018cal

19.07.2018

Пов’язані особи в публічних закупівлях: кого відхиляємо, а кого залишаємо?


Випадок 3. Учасники пов’язані між собою

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
18.07.2018cal

18.07.2018

Уряд вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності.


Документ приведено у відповідність до Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
18.07.2018cal

#Поради_від_Радника


Чи можна тендерному комітетові засідати у вихідні дні (датувати протоколи вихідними)?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
17.07.2018cal

17.07.2018

Жертви змови на торгах: як поводитися?


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.07.2018cal

16.07.2018

Увага!


З 17 липня наберуть чинності зміни до Порядку нормативної оцінки земель населених пунктів

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
12.04.2018 11:45   Віталій
Добрий день! Документацією (оголошенням) про проведення допорогової закупівлі/тендерною документацією встановлено вимогу, що учасник повинен надати "Довідку у довільній формі за власноручним підписом уповноваженої особи учасника та завірена печаткою (у разі її використання) з інформацією про наявність власних або орендо-ваних або яких учасник планує залучити для виконання умов договору спеціалізованих автотранспортних засобів (зазначити), якими учасник постачатиме предмет закупівлі, разом з довідкою про санобробку на кожен транспортний засіб. Якщо немає власного спеціалізованого автотранспорту – оригінал договору (договорів) про оренду автотранспортного засобу з усіма додатками до нього (них), чинного (чинних) на момент подання пропозиції; а в разі, якщо учасник планує залучити для виконання умов договору відповідні спеціалізовані автотранспортні засоби – оригінал договору (договорів) про надання послуг, та/або співпрацю, та/або транспортування тощо з усіма додатками до нього (них), чинного (чинних) на момент подання пропозиції". Учасник закупівлі - юридична особа/фізична особа підприємець, за відсутності власного автотранспортного засобу у складі своєї пропозиції надає договір оренди автотранспортного засобу (нотаріально не посвідчений), укладеного з фізичною особою (не підприємцем). Відповідно до п. 2 ст. 799 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договір найму транспортного засобу складається за участю фізичної особи, то такий договір має бути ще і нотаріально посвідчений. Як діяти замовнику в такому випадку? На якій підставі відхилити/дискваліфікувати такого учасника в разі проведення допорогової закупівлі та в разі проведення відкритих торгів? Дякую
Ответ: Доброго дня! Відповідно до ч.2 ст.799 ЦК України договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню. Згідно ч.1 ст.220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Відповідно до ч.2 ст.215 ЦК України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. У випадках, встановлених цим Кодексом, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним. Відповідно до законодавства України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (презумпція правомірності правочину), то на закон покладається чітке визначення умов (підстав), процесуального порядку і наслідків недійсності. Від недійсних слід відрізняти неукладені правочини (коли сторони не дійшли повної згоди для досягнення правочином повної сили). Розрізняються два види недійсних правочинів: нікчемні та оспорювані. Якщо недійсність правочину прямо встановлена законом, він є нікчемним правочином. У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. У випадках, встановлених ЦК України, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним. Отже, зважаючи на зазначене, договір оренди транспортного засобу укладений за участю фізичної особи є нікчемним (таким, що не породжує правових наслідків) якщо він не був нотаріально посвідчений. При проведенні закупівель як допорогових так і надпорогових замовник повинен відхилити пропозицію учасника у випадку надання нікчемного договору на підставі не підтвердження кваліфікаційного критерію або у зв’язку з тим, що пропозиція не відповідала умовам документації але лише за умови, що надання даного документу вимагалося умовами документації/тендерної документації. З додатковою інформацією можна ознайомитися на сторінках 11-23 журналу «Радник в сфері державних закупівель» №10 (73) жовтень 2017 р. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» запрошує Вас прийняти участь у навчаннях та семінарах-тренінгах для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. З розкладом занять та більш детальною інформацією про те, як зареєструватись на навчання, Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.