>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

19.04.2018

Аналіз проекту закону

Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.04.2018
Читати всю статтю ...

Вносяться зміни в граничні суми

на придбання окремих товарів державними органами/установами/організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.04.2018
Читати всю статтю ...

Столиця у лідерах по провадженню ЕСКО-проектів у бюджетній сфері

На сесії Київської міської ради затверджено істотні умови для рекордної кількості ЕСКО-договорів – 49 контрактів

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
19.04.2018
Читати всю статтю ...

18.04.2018

#Поради_від_Радника

 Чи є порушенням складання та оприлюднення тендерної документації одним файлом?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.04.2018
Читати всю статтю ...
10.04.2018 09:36   Зоряна
Доброго дня! Нашою установою оголошено процедуру відкритих торгів,та отримано лист з держаудитслужби про порушення складання тендерної документації, а саме : - у тендерній документації відсутні вимоги щодо електронного подання тендерних пропозицій з накладанням електронного цифрового підпису, чим не дотримано ч.3 ст. 12 Закону ; ( У якому розділі тендерної документації вказувати дану вимогу, і Що відповідно до неї має містити пропозиція Учасника?) - в порушення абз.5 Примірної тендерної документації затвердженої наказом №680 Замовником оприлюднено тендерну документацію з додатками одним файлом ( Які саме додатки виносити в окремі файли?і чи є це порушенням?)
Ответ: Доброго дня. Відповідно до ч.3 ст.12 Закону України “Про публічні закупівлі” під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій і здійснення їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг". Разом з тим аналіз Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг” не дає можливість чітко визначити, що на матеріали тендерної пропозиції повинен бути накладений електронний цифровий підпис. Такої думки притримується і АМКУ при прийнятті рішень по скаргам, що стосуються ЕЦП. Зокрема рішення по процедурі закупівлі UA-2017-07-28-000262-a. Разом з тим якщо Ви бажаєте розмістити вимогу про ЕЦП в тендерній документації, то можемо запропонувати наступну редакцію, яку бажано розмістити в розділі “Інструкція з підготовки тендерної пропозиції”: “Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» створення та подання учасником документів тендерної пропозиції повинно бути здійснено з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» шляхом накладення на неї електронного цифрового підпису”. При цьому при поданні тендерної пропозиції учасник повинен буде накласти ЕЦП на свою тендерну пропозицію. Щодо оприлюднення одним чи кількома файлами документів тендерної документації, то слід зазначити, що примірна тендерна документація, затверджена наказом МЕРТУ 13.04.2016 № 680. Зважаючи на те, що вона “примірна”, вона не є обов’язковою. Крім того цей наказ не пройшов реєстрацію в Міністерстві юстиції України, а отже не є нормативно-правовим актом який підлягає обов’язковому виконанню. Отже розміщення тендерної документації одним файлом не є порушенням. З додатковою інформацією можна ознайомитися на сторінках 23-24 журналу «Радник в сфері державних закупівель» №3 (66) березень 2017 р. Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» запрошує Вас прийняти участь у навчаннях та семінарах-тренінгах для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro. З розкладом занять та більш детальною інформацією про те, як зареєструватись на навчання, Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.