>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

23.06.2018cal

23.06.2018

УВАГА!


безкоштовна телефонна гаряча лінія буде працювати у суботу 23 червня з 10:00 по 12:00

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
21.06.2018cal

21.06.2018

Лист МЕРТУ щодо застосування санкцій


Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило на своєму офіційному сайті узагальнені відповіді рекомендаційного характеру

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.06.2018cal

20.06.2018

#Поради_від_Радника


Чи правомірна дія замовника, якщо прийняття рішення про намір укласти договір і оприлюднення цього рішення відбувається в один і той же день?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.06.2018cal

Нагадуємо


з 01.07.2018 доступ до Реєстрів Мін’юсту буде можливим виключно з використанням захищених носіїв особистих ключів ЕЦП

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
26.02.2018 12:59   Гелескул Олена
Доброго дня. Наша установа закуповує природний газ для декількох своїх філій. Проблема полягає в тому, що Міністерство, якому ми підпорядковуємось, не дає дозвіл на одноразове використання всієї потрібної нам суми на рік. Тому нам приходиться об'являти закупівлю по два рази на рік. Скажіть, будь ласка, чи можна здійснити додаткову закупівлю без оголошення торгів, якщо ціна закупівлі газу по кожній з філій не перевищує 200 тис. грн., але загальний обсяг закупівлі - більший за 200 тис.грн.?
Ответ: Відповідно до ст. 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Керівники філій призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності. З цього випливає, що філії, які не є юридичними особами, не можуть від свого імені виступати замовниками у закупівлях (публічних і допорогових). Таким замовником виступає сама юридична особа. При цьому, юридична особа може дати дозвіл на створення тендерних комітетів чи призначення уповноважених осіб у філіях, але закупівлі проводяться у рамках юридичної особи. Вартість предмета закупівлі, в т.ч. для встановлення факту перевищення вартісних меж, визначених в ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), визначається також з урахуванням всіх закупівель за таким предметом закупівлі по всій юридичній особі загалом. Про це, зокрема, зазначено у відповідному роз’ясненні МЕРТУ (лист № 3302-06/31458-07 від 30.09.2016). Отже, якщо у Вашому випадку вартість предмета закупівлі, з урахуванням закупівель всіх філій, перевищує 200 тис. грн., закупівлю необхідно проводити за однією з процедур, передбачених ст. 12 Закону. Також, звертаємо Вашу увагу, що згідно з частиною сьомою статті 2 Закону, замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Детальніше з листом МЕРТУ і коментарями редакції з цього питання можна ознайомитись у журналі № 11 (62) за листопад 2016 року на стор. 42-44.