>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

23.06.2018cal

23.06.2018

УВАГА!


безкоштовна телефонна гаряча лінія буде працювати у суботу 23 червня з 10:00 по 12:00

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
23.06.2018cal

Мінрегіон вводить до ДБН норму


щодо звуження ширини смуг руху в містах і селах

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
23.06.2018cal

УВАГА!


29 червня система ProZorro працюватимеза алгоритмом робочого дня

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
21.06.2018cal

21.06.2018

Лист МЕРТУ щодо застосування санкцій


Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило на своєму офіційному сайті узагальнені відповіді рекомендаційного характеру

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.06.2018cal

20.06.2018

#Поради_від_Радника


Чи правомірна дія замовника, якщо прийняття рішення про намір укласти договір і оприлюднення цього рішення відбувається в один і той же день?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
24.02.2018 22:34   Надія
Добрий день!Просимо надати обгрунтовану відповідь на наше запитання:Наша установа (бюджетна)уклала 20% угоду на газ на перід з 01.01.до 28.02.2018р.Якщо буде недостатньо коштів по 20% додатковій угоді щоб розрахуватися за газ, тоді згідно чого можна розрахуватися за спожитий газ?Чи можна укласти прямий договір, чи потрібно робити додаткову угоду?Чи потрібно оприлюднювати план на ту кількість кубів,яку перепалимо? Орієтовно26-27.02.2018р. буде укладений договір на газ згідно відкритих торгів з іншим постачальником газу (постачання буде з 01.03.2018 року).Дякуємо!
Ответ: Добрий день! Як можна зрозуміти з Вашого питання, замовник вибрав обсяги газу за 20 % угодою раніше, ніж почав діяти новий договір і хоче збільшити обсяг закупівліта, відповідно, суму договору. В зв’язку з цим звертаємо Вашу увагу на наступне. Згідно ч.4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених ч.4 ст. 36 Закону.Ціна та предмет договору (в т.ч. обсяги закупівлі) ззгідно ст.. 180 Господарського кодексу України є істотними умовами договору. З аналізу підстав для внесення змін до договору про закупівлю випливає, що замовник може збільшити обсяги закупівлі тільки при продовженні строку дії договору на наступний рік у обсязі до 20 % від суми договору. Але цією підставою Ви вже не можете скористатись. Інших підстав Закон не передбачає. Отже внести зазначені зміни до договору про закупівлю Ви не можете. Щодо можливості укласти прямий договір на перепалені кубометри газу. Законом також це питання не врегульовано. Теоретично можна спробувати послатись на роз’яснення МЕРТУ № 3302-06/29640-06 від 14.09.2016 (Детальніше у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 38-42), в якому йде мова про випадки, коли предмет закупівлі вважатиметься новим предметом договору, зокрема, 6) інші подібні випадки. Згідно цього роз’яснення, якщо очікувана вартість предмета закупівлі є меншою ніж вартісні межі, встановлені ч.1 ст. 2 Закону замовник може провести закупівлю, або із застосуванням електронної системи закупівель, або уклавши прямий договір, попередньо включивши закупівлю до річного плану/додатку до річного плану. При цьому здійснення закупівель у вищезазначених випадках має бути обґрунтованим та документально підтвердженим. Проте, звертаємо Вашу увагу на те, що в Законі це питання не врегульовано, а роз'яснення МЕРТУ носять рекомендаційний характер. В будь-якому випадку замовник самостійно приймає рішення щодо застосування процедури закупівлі. Інший варіант передбачає, що постачальник газу за попереднім договором буде стягувати заборгованість у судовому порядку (в цьому випадку, вносити це у план не потрібно). Увага! Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» запрошує Вас прийняти участь у навчаннях та семінарах-тренінгах для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro, які редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує в березні 2018 року в Києві (щотижня) та 16 березня в Одесі. З розкладом занять та більш детальною інформацією про те, як зареєструватись на навчання, Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.