>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

14.08.2018cal

14.08.2018

Отримання позивачем індивідуальної податкової консультації


зміст якої відповідає нормам чинного законодавства

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
13.08.2018cal

13.08.2018

Підсумки навчання 9-10 серпня м. Одеса


 "Прозорі закупівлі: від рішень Антимонопольного до судової практики та моніторингу”

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
13.08.2018cal

Запрошуємо на EU Association Lab


Запрошуємо на EU Association Lab– першу інкубаційну навчальну програму для держслужбовців, що допоможе реалізувати проекти з пришвидшення євроінтеграції.

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
10.08.2018cal

10.08.2018

Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті виклало у відкритому доступі для обговорення проект наказу


Про затвердження вимог до забезпечення тендерної пропозиції

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
23.02.2018 09:15   Ольга
Замовником в 2017 році було укладено договір на ремонт і модернізацію колійних машин з іноземним контрагентом (Словацька республіка) (Виконавець). В проекті договору, який був у складі тендерної документації валюта платежу не була визначена. При укладенні договору сторони встановили, що валютою розрахунків буде національна валюта України – гривня. Вартість виконаних Виконавцем та прийнятих Замовником робіт відповідно до підписаного двостороннього акту прийому-передачі визначена в гривні. У зв’язку з необхідністю здійснення розрахунків за виконані роботи у Замовника виникає питання: Чи можуть Сторони шляхом внесення змін до договору встановити, що Замовник здійснить розрахунки з Виконавцем шляхом перерахування на його рахунок належної до оплати суми у валюті платежу – євро, визначеної за встановленим Нацбанком України курсом валют на день підписання додаткової угоди?
Ответ: Добрий день! Такі дії будуть порушенням вимогЗакону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон). Відповідно до ч.1 ст. 36 Закону договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.Відповідно до вимог ч.4 ст. 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених в ч.4 ст. 36 Закону.Відповідно до положень ст. 180 Господарського кодексу України ціна договору є істотною умовою договору.Для врахування валютних коливань у закупівлях, де є імпортна складова і внесення відповідних змін до істотних умов договору, п.7 ч.4 ст. 36 Закону передбачено можливість зміни істотних умов договору у разі зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Тобто, якщо у договорі про закупівлю встановлено порядок зміни ціни договору на такій підставі (прив’язка до конкретної іноземної валюти, формула для перерахунку ціни договору), сторони договору можуть збільшувати або зменшувати ціну договору, виходячи з коливань курсу іноземної валюти. У Вашому договорі валюта розрахунків – гривня. Порядок зміни ціни договору у зв’язку із валютними коливаннями на підставах п.7 ч.4 ст. 36 Закону Вашим договором не передбачено, отже не можу бути застосовано. Інших підстав для внесення змін до договору про закупівлю у зв’язку із коливанням курсу валют Законом не передбачено. Увага! Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» запрошує Вас прийняти участь у навчаннях та семінарах-тренінгах для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro, які редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує в березні 2018 року в Києві (щотижня) та 16 березня в Одесі. З розкладом занять та більш детальною інформацією про те, як зареєструватись на навчання, Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.