>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

21.09.2018cal

Smarttender обирай - інфо тримай…


Хто здійснюватиме моніторинг публічних закупівель?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.09.2018cal

20.09.2018

13 вересня 2018 року на засіданні Антимонопольного комітету України прийнято рішення


про надання дозволу на концентрацію інтернет-супермаркету «Rozetka» і групи компаній «EVO».

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
20.09.2018cal

Перший електронний майданчик приєднався до партнерської програми Openmarket з продажу арештованого майна


19 вересня комісія Міністерства юстиції України прийняла рішення

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.02.2018 14:15   Людмила
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону Украъни "Про публычны закупывлы": дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є: послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг. Керуючись положеннями Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (п. 1 ч. 1 ст. 1): фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг. З цього приводу звертаємось з проханням надати відповідь на наступне питання: якщо предметом закупівлі є страхові послуги, то чи відноситься ця закупівля до випадку, на який дія Закону не поширюється згідно ч. 3 ст. 2 Закону?
Ответ: Добрий день! Дійсно відповідно до ч.3 ст.2 ЗаконуУкраїни “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) дія Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги фінансових установ, у тому числі міжнародних фінансових організацій, щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг. З цього питання МЕРТУ було надано роз'яснення (лист вих. № 3302-06/10639-06 від 31.03.2017), в якому, зокрема зазначено, що у разі, якщо замовником передбачена закупівля послуг фінансових установ або міжнародних фінансових організацій, а саме щодо надання кредитів, гарантій, фінансового лізингу та послуг, допоміжних до фінансових послуг, така закупівля здійснюється без проведення процедур закупівель, передбачених Законом, на підставі абзацу дев’ятого частини третьої статті 2 Закону. При цьому, звертаємо увагу, що Закон та Закон «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» не містять визначення поняття «послуги, допоміжні до фінансових послуг». Отже, з цього випливає, що закупівлі предметом закупівлі яких є страхові послуги не підпадають під виключення, передбачені ч.3 ст. 2 Закону. Таким чином, замовник, який є замовником у розумінні Закону, здійснює закупівлю страхових послуг із врахуванням вартісних меж, визначених ч.1 ст. 2 Закону. Детальніше з роз'ясненням МЕРТУ та коментарями редакції можно ознайомитись у журналі № 5 (68) за травень 2017 року на стор. 42-47.