>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...
13.02.2018 08:34   Руслана
Добрий день. Підкажіть будь-ласка відповідь на таке питання: Ми оголосили мультилотову закупівлю (відкриті торги). По одному лоту має бути аукціон, а по іншому не було учасників. Пиання перше: Чи можна ще до аукціону по першому лоту проводити повторні торги по другому? Питання друге: Якщо повторні торги не відбудуться чи можна проводити переговорну процедуру по другому лоту?
Ответ: Добрий день! В першу чергу зазначимо, що відповідно до ст. 31 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) замовник відміняє торги у випадках, визначених у ч.1 ст. 31 Закону. Про відміну процедури закупівлі за такими підставами має бути чітко визначено в тендерній документації. При цьому, торги може бути відмінено частково (за лотом). Повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття замовником відповідного рішення та автоматично надсилається усім учасникам електронною системою закупівель. По першому питанню. Якщо на лот не було учасників система сама автоматично відміняє процедуру. Рекомендуємо Вам скласти для себе поіменний протокол про прийняття рішення про відміну торгів. Отже замовник після відміни торгів по лоту може провести нову закупівлю не чекаючи завершення торгів по іншим лотам. Звертаємо також Вашу увагу на лист МЕРТУ від 02.08.2017 № 3304-06/26774-06 щодо здійснення закупівель за окремими частинами предметами закупівлі (лотами). В цьому листі зазначено, що у випадку відміни торгів за лотом, у разі необхідності здійснення нової закупівлі, замовник здійснює таку закуіпвлю, керуючись вартісними межами, визначені ст. 2 Закону. Якщо очікувана вартість закупівлі за лотом не перевищує вартісні межі, визначені ст. 2 Закону, замовник проводить закупівлю без застосування процедур передбачених ст. 12 Закону, тобто допорогову закупівлю (прямий договір, допороговий аукціон). Якщо дорівнює або перевищує зазначені вартісні межі - тоді закуіпвля здійснюється за процедурою відкритих торгів або за переговорною прорцедурою. По другому питанню. Відповідно до ч.2 ст. 35 Закону переговорна процедура здійснюється, зокрема у разі якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Отже, якщо очікувана вартість закупівлі цього лота дорівнює або перевищує вартісні межі, визначені в ст. 2 Закону, Ви будете проводити відкриті торги. В цьому випадку, якщо такі відкриті торги двічі не відбудуться через відсутність достатньої кількості учасників і будуть виконанні інші умови п.4 ч.2 ст. 35 Закону, на третій раз Ви матимите підстави для здійснення закупівлі за переговорною процедурою. Детальніше з листом МЕРТУ можна ознайомитись у випуску журналу № 9(72) за вересень 2017 року на стор. 43-45. З підставами проведення переговрної процедури на підставі двічі відмінених торгів у випуску журналу № 3 (66) за березень 2017 року на стор. 18-25.