>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

12.11.2018cal

12.11.2018

#Поради_від_Радника


Чи зареєструє ДКСУ на початку 2019 року договір укладений, наприклад, 11.12.2018 року з терміном поставки товарів з 01.01.2019 до 31.12.2019 ?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
12.11.2018cal

Закупівлі лікарських засобів. Практика, проблеми, шляхи вирішення


14 листопада та 16 січня безкоштовний семінар

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
12.11.2018cal

03 грудня 2018 року семінар на тему


Оскарження процедури закупівлі до АМКУ в системі ProZorro. Типові помилки при оскарженні

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
09.11.2018cal

09.11.2018

Що таке електронні довірчі послуги?


роз'яснення від Мін'юсту

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
09.11.2018cal

Миколаївське обласне територіальне відділення АМКУ


оштрафувало дві фірми за махінації з торгами

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
23.01.2018 18:20   Анна
Доброго дня! Допоможіть будь ласка розібратися у наступному питанні. Є затверджений експертною організацією загальний (без поділу на етапи) проект переоснащення робочих місць диспетчерської служби лікувальної установи, вид будівництва: технічне переоснащення. Даний проект включає в себе будівельні роботи, устаткування та інші витрати, при цьому вартість устаткування складає майже 85% від загальної вартості проекту, а кошторисна вартість будівельних робіт займає лише 0,80% загальної вартості проекту. У минулому році було реалізовано незначну частину вказаного проекту (у якості пілотного проекту (І етап). Реалізація І (пілотного) етапу здійснювалась шляхом застосування процедур закупівель товарів, визначених проектом, їх встановлення та налаштування. Наразі нам необхідно завершити переоснащення робочих місць диспетчерської служби згідно проекту. Як нам в даній ситуації вірно реалізувати проект (ІІ етап) та визначити предмет закупівлі: 1. реалізувати проект вцілому та визначити предмет закупівлі, як роботи (п. 22 ст. 1 Закону про публічні закупівлі визначено термін роботи, до яких серед інших відноситься й технічне переоснащення діючих підприємств.) 2. реалізувати проект вцілому та визначити предмет закупівлі, як товар (враховуючи, що вартість обладнання значно перевищує вартість робіт) 3. розділити проект на частини та визначити відповідні предмети закупівлі, як товар з встановленням та налаштуванням.
Ответ: Добрий день! Відповідно до п. 22 ч.1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) роботи - проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт. При цьому, згідно ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації» будівництво – це нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва. Вид будівництва згідно проектної документації – технічне переоснащення. Згідно ДБН А.2.2-3-2014  технічне переоснащення – це комплекс заходів щодо підвищення експлуатаційних властивостей об'єктів невиробничого та виробничого призначення, введених в експлуатацію в установленому порядку, шляхом впровадження передової техніки та технології, механізації і автоматизації виробництва, оновлення та заміни застарілого і фізично зношеного устаткування новим, більш продуктивним.  Слід врахувати те, що Закон не дає можливості  визначити дану закупівлю  закупівлею товару зважаючи на те, що Законом не передбачено, що у випадку якщо вартість товару перевищує вартість робіт, то дану закупівлю слід проводити як закупівлю товару. Враховуючи викладене предметом  закупівлі є роботи. Згідно розділу ІІІ Порядку визначення предмета закупівлі Вам необхідно здійснити закупівлю за  об'єктом будівництва при цьому визначення предмета закупівлі повинно бути здійснено  з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року № 293. із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників другої-п'ятої цифр Єдиного закупівельного словника. Щодо поділу проекту будівництва на окремі етапи, то  необхідно зазначити, що Замовник має право згідно ч.7 ст.2 Закону  ділити предмет закупівлі на частини  при цьому  поділ не повинен призвести до   уникнення проведення процедур закупівель або застосування цього Закону. Також рекомендуємо Вам щодо поділу на частини краще звернутись до проектної організації, яка розробляла Вам проект технічного переоснащення робочих місць диспетчерської служби лікувальної установи. З 2018 року редакція розпочинає акцію - «Зберіть усю колекцію електронних журналів «Радник в сфері державних закупівель»». Оформивши доступ до програми «Радник – Інфо» на весь 2018 рік за 1800 грн. та отримай усі попередні електронні номери з 2011 року у подарунок. Детальніше за номером (044) 451-85-71.