>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...
16.01.2018 15:52   Олександр
Шановні консультанти. Підскажіть порядок дій при укладанні 20% договорів з комуналки. Першу додаткову угоду підписали на прикінці грудня 2017 року, опублікували на сайті. Кінцевий термін дії догвору - 31.03.2018 року.Другу додаткову угоду про визначення суми на яку збільшено основну угоду підписали в середені січняі опублікували з тим же признаком "продовження дії договору на наступний рік". В пояснені привели суму на яку збільшено договір. Для публікації змушені були змінити кінцевий термін дії договору на 01.04.2018 року. Інакше система не сприймала додаткову угоду. Оператор сайту держзакупівлі взагалі рекомендував другу угоду не публікувати, аьільки змінити обсяг договору при публікації звііту про виконання договору. Як правильно зробити? Яка все таки послідовність і особливість публікаіцій цих двох додаткових угод? Дякую!
Ответ: Добрий день! Відповідно до вимог Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон, Закон про публічні закупівлі) дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. З Вашого питання зрозуміло, що мова йде про бюджетну установу. В такому випадку алгоритм продовження дії договору на наступний рік в обсязі не більше 20% має наступний вигляд. 1. До 31 грудня поточного року укласти першу додаткову угоду до договору про закупівлю, якою продовжити договір про закупівлю на наступний рік, наприклад до 31.03.2017, тобто на період, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року (без зазначення в цій додатковій угоді конкретної суми). 2. Оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору згідно ст. 10 Закону про публічні закупівлі. 3. Після затвердження кошторису видатків для розпорядника укласти другу додаткову угоду до договору про закупівлю вже в наступному році (із зазначенням в ній конкретної суми, що не перевищує 20 % від суми, визначеної в договорі про закупівлю). 4. Надати до органу Казначейства для реєстрації бюджетних зобов’язань другу додаткову угоду до договору про закупівлю та супутній пакет документів протягом 7 робочих днів з дати її укладення. 5. Оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору. 6. У відповідності до ст. 10 Закону про публічні закупівлі оприлюднити звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. Таким чином, Ви вірно зробили, що оприлюднили другу угоду, а рекомендація оператора майданчика суперечить вимогам Закону про публічні закупівлі. Що стосується того факту, що для публікації другої угоди на сайті майданчику держзакупівлі, вам довелось змінювати кінцевий строк дії договору, то це також не передбачено Законом. В аналогічній ситуації, ми при виборі підстав внесення змін, обрали іншу підставу (покращення якості предмета закупівлі), а в описі написали справжню підставу і система зберегла інформацію без зміни встановленого раніше кінцевого строку дії договору. Але нагадуємо, що внесення змін до договору про закупівлю можливо лише на підставах, передбачених ч.4 ст. 36 Закону. Зміни вносяться у тій же формі, що і правочин - тут у письмовій. Відповідно зміну кінцевого строку дії договору з 31.03.18 на 01.04.18 Вам також необхідно оформити додатковою угодою і оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору. Детальніше питання продовження строку дії договору на наступний рік в обсязі до 20% розглядалось у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 20-22; у випуску журналу № 1 (52) за січень 2016 року на стор. 24-27 та у випуску журналу № 7 (70) за липень 2017 року на стор. 42-43 (лист від ДКСУ).