>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...
16.01.2018 09:35   Ірина
Доброго дня!Допоможіть розібратися в ситуації: Тендерний комітет оприлюднив в систему "Прозоро"повідомлення про намір укласти договір з Переможцем. Після цього в систему надійшла вимога від іншого Учасника такого змісту: Згідно протоколу загальних зборів, яким учасники приймали рішення на участь в тендері та уповноважували директора на підписання тендерної документації головою загальних зборів було обрано директора товариства Іванова Івана Івановича , який в подальшому і підписував протокол. А згідно п. 8.10 Статуту товариства: «Директор не може бути Головою Загальних Зборів Засновників». Також згідно п. 6 ст. 62 Закону України «Про господарські товариства» директор не може бути одночасно головою Загальних зборів Учасників товариства. Отже, з вищезазначеного випливає, що порушуючи Статут Товариства, а також Закон України «Про господарські товариства» на Загальних зборах ТОВ директора обрано головою загальних зборів учасників на яких прийнято рішення про участь у тендері та уповноважено директора на підписання тендерної документації. Вказані факти дають підстави вважати даний протокол загальних зборів не дійсним (таким, що порушує статут товариства та ЗУ «Про господарські товариства») у зв’язку з чим відсутні правові підстави на підписання директором тендерної документації. Та відповідно не наданням учасником тендеру ТОВ "М" належного документу, який уповноважує директора на підписання тендерної документації. У зв’язку із вищенаведеним вимагаю відхилити пропозицію ТОВ «М». В тендерній документації була вимога надати такий документ: - Для визначення повноважень щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та/або договору за результатами проведення процедури закупівлі надати: протокол (або виписку з протоколу) засновників, копію наказу про призначення, або довіреність або доручення, або інший документ, що підтверджує повноваження посадової (посадових) особи (осіб) учасника на підписання документів пропозиції та договору. - Належним чином завірену копію Статуту із змінами (в разі їх наявності) або іншого установчого документу. У разі, якщо учасник здійснює діяльність на підставі модельного статуту, необхідно надати копію рішення засновників про створення такої юридичної особи та здійснення діяльності на підставі модельного статуту. Переможець надав копію статуту, наказ про призначення директором та протокол обрання директора. Допоможіть дати відповідь на вимогу. Детальніша інформація : номер процедури закупівлі- UA-2017-12-06-001860-c.
Ответ: Добрий день! Щодо суті вимоги іншого учасника. По факту тендерна документація містила вимогу щодо надання певних документів у складі тендерної пропозиції і учасник-переможець їх надав. Щодо зауважень до цих документів, то виникає питання щодо наявності повноважень у тендерного комітета визначати факт порушення переможцем своїх статутних документів та визнавати протокол його загальних зборів не дійсним. Крім того, звертаємо увагу, що згідно п. 8.11 статуту директор має право без доручення діяти від імені Товариства, укладати угоди та вчиняти юридичні дії від імені Товариства, видавати доручення. В будь-якому випадку, рішення приймає замовник. Якщо тендерний комітет прийме рішення, що із врахуванням отриманої від іншого учасника інформації, замовник не може укласти з переможцем договір, необхідно зважати на наступне. Згідно інформації по Вашій закупівлі, тендерний комітет замовника визнав учасника переможцем закупівлі та оприлюднив 10.01.2018 року повідомлення про намір укласти з ним договір. Згідно положень п.2 ч.1 ст. 30 та ч.3 ст. 32 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) замовник може відхилити тендерну пропозицію переможця на наступних підставах: відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю; не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону. Інших підстав для відхилення тендерної пропозиції переможця з інших підстав, крім зазначених, замовник за Законом не має. Якщо замовник вважає, що не може укласти договір з переможцем через невідповідність тендерної пропозиції вимогам тендерної документації, яка була виявлена вже після визначення переможця, замовник має право відмінити торги при наявності однієї з підстав, передбачених ч.1 ст. 31 Закону. Увага! Редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» запрошує Вас прийняти участь у навчаннях та семінарах-тренінгах для учасників та замовників за новим законодавством в системі ProZorro, які редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» організовує в січні-лютому 2018 року в Києві, Львові (26.01.2018) та Одесі (09.02.2018). З розкладом занять та більш детальною інформацією про те, як зареєструватись на навчання, Ви можете ознайомитися у рубриці нашого офіційного сайту, яка має назву «Навчання/семінари» за посиланням http://radnuk.com.ua/Obuchenie, або за номером телефону (044) 451-85-71. У вартість участі включено: роздатковий матеріал, конференц-набір, бізнес-ланч, видача сертифікатів про навчання.