>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

24.05.2018

II професійна премія«ZAKUPKI.КРАЩI»

Рушійна сила ринку закупівель – це ти!

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
24.05.2018
Читати всю статтю ...

21.05.2018

#Поради_від_Радника

 Хто повинен ініціювати укладення договору про закупівлю?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

Уряд врегулював питання використання Prozorro для закупівель енергосервісу

На Урядовому порталі опубліковано прийняту 16 травня постанову Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 380

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
21.05.2018
Читати всю статтю ...

18.05.2018

Президент підписав Указ № 126/2018 від 14 травня 2018 року

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
18.05.2018
Читати всю статтю ...
15.01.2018 12:07   Руслана
Добрий день. Дайте будь-ласка відповідь на таке питання: Ми заключили додаткову угоду на продовження строку дії договору на наступний рік (20 % суми, визначеної в договорі). Чи має право Постачальник підвищувати ціну на товар на 10 % за даною додатковою угодою. В основному Договорі був пункт на підвищення ціни на товар на 10 %. Буду вдячна за відповідь.
Ответ: Добрий день! Згідно Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Відповідно до ч.4 ст. 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених цією частиною ст. 36 Закону. П.2 ч. 4 ст. 36 Закону передбачено право вносити зміни до істотних умов договору в частині зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Ваш договір на закупівлю діє в цьому році на підставі п. 8 ч.4. ст. 36 Закону і Ви маєте право вносити до нього зміни відповідно до ЦКУ, ГКУ та самого Закону і договору. Крім того, застережень, що у Вашому випадку не можна змінювати ціну одиниці товару на підставі п.2 ч.4 ст. 36, Закон не містить. Таким чином, сторони у порядку передбаченому ст. 188 Господарського кодексу України та самому договорі із врахуванням вимог Закону можуть вносити зміни до договору. Так, ст. 188 ГКУ передбачає, що зміна господарських договорів в односторонньому порядку не до¬пускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити договір, повин¬на надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Тобто Ви або інша сторона договору має право ініціювати зміни, а інша сторона має право, а не зобов’язання (якщо інше не передбачено законом або договором) погоджуватись на таку пропозицію. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору, заін¬тересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Проте звертаємо Вашу увагу на певні нюанси застосування цієї підстави для внесення змін до істотних умов договору про закупівлю. По-перше, ця норма стосується тільки товару. По-друге, зміна ціни в розрахунку на одиницю товару не повинна впивавати на загальну вартість договору про закупівлю. Тобто, при збільшенні ціни одиниці товару замовник зменшує закупівлю кількості товару таким чином, щоб загальна вартість договору про закупівлю не збільшилась. По-третьє, для внесення відповідних змін необхідно підтвердити факт коливання ціни на товар. Підтвердженням факту коливання ціни на товар може бути документ, виданий відповідним органом, організацією, установою, які мають повноваження здійснювати моніторинг цін на товари, визначати зміни ціни товару на ринку. Крім Торгово-промислової палати України, таку довідку можуть надати також ДП “Держзовнішінформ”, ДП “Укрпромзовнішекспертиза” і цей перелік не є вичерпним. Для підтвердження факту коливання ціни в документі (ах), який(і) видається компетентною організація, повинно бути зазначена діюча ринкова ціна на товар і її порівняння з ринковою ціною, на дату з якої почалися змінюватися ціни на ринку (тобто відбулося коливання). Це і буде підтвердженням факту коливання ціни на товар. Необхідно зазначити, що ціна може коливатись як у бік збільшення, так і у бік зменшення. Детальніше з даним питанням ви можете ознайомитись на сторінках 37-38 в Журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор 37-41.