>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

10.10.2018cal

10.10.2018

Лист МЕРТУ № 3304-04/44053-06 від 08.10.2018


Щодо застосування нецінових критеріїв оцінки

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
10.10.2018cal

Судова практика - закупівля за додатково виділені кошти


Справа про притягнення до адміністративної відповідальності

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
10.10.2018cal

Завантажуємо та вивчаємо


Наказ № 196, порядкок застосування та самі ризик індекатори

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
09.10.2018cal

09.10.2018

Зустрічайте ювілейний випуск журналу "Радник в сфері державних закупівель" № 10 (85) за жовтень 2018 р.,


для користувачів програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ електронний журнал доступний для завантаження.

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
11.01.2018 12:21   Ірина
Доброго дня Прошу надати розяснення при укладанні додаткової угоди із продовженням дії договору на наступний рік на 20% від суми договору попереднього року чи можно збільшувати кількість товару у цьому випадку у специфікації договору?
Ответ: Добрий день! Відповідно до п. 8 ч.4 ст. 36 та ч.5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Тобто, згідно цієї норми Закону, замовник для забезпечення роботи установи/підприємства на початку наступного року вносить в кінці року зміни до діючого договору, продовжуючи його дію на наступний рік, збільшуючи при цьому суму за договором, але не більше ніж на 20 % від суми цього договору(відповідно, при закупівлі товару, пропорційно збільшується кількість товару, що купується). Для застосування цієї норми законодавства вимагає дотримання певних умов: 1) продовжувати на 20 % на наступний рік можна договори про закупівлю, укладені відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»; 2) продовжувати на 20 % на наступний рік можна тільки чинний договір; 3) продовжувати дію договору про закупівлю необхідно з урахуванням усіх змін, що були внесені до нього протягом року (у разі наявності); 4) норму застосовують лише в разі прийняття рішення проводити процедуру закупівлі в наступному році; 5) продовжувати дію договору, укладеного за результатами проведення процедури закупівлі, на наступний рік необхідно на строк, достатній для проведення нової процедури закупівлі. Наприклад, в 2017 році за результатами процедури відкритих торгів замовник уклав договір на закупівлю 1000 од. товару на суму 500 тис. грн (500 грн/шт.). На вищезазначеній підставі, передбаченій в ст. 36 Закону замовник в кінці 2017 року продовжив строк дії договору до 31.03.2018 і збільшив суму договору на 20 % тобто до 600 тис. грн. Таким чином, замовник має можливість закупити на початку року додаткову кількість товару на суму 100 тис. грн, а саме: 200 од., без проведення процедури закупівлі. Але потім наступна закупівля за цим предметом в 2018 році, незалежно від вартості такої закупівлі, повинна обов’язково відбуватись за однією з процедур, передбачених ст. 12 Закону. Детальніше з питанням продовження строку дії договору на наступний рік на 20 % можна ознайомитись у журналі № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 20-22; журналі № 1 (52) за січень 2016 року на стор. 24-27 та у журналі № 7 (70) за липень 2017 року на стор. 42-43.