>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

18.07.2018cal

18.07.2018

Уряд вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності.


Документ приведено у відповідність до Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
18.07.2018cal

#Поради_від_Радника


Чи можна тендерному комітетові засідати у вихідні дні (датувати протоколи вихідними)?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
17.07.2018cal

17.07.2018

Жертви змови на торгах: як поводитися?


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.07.2018cal

16.07.2018

Увага!


З 17 липня наберуть чинності зміни до Порядку нормативної оцінки земель населених пунктів

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.07.2018cal

З 26 липня у ProZorro не буде можливості працювати зі старими версіями браузерів


 У користувачів зі старими версіями Інтернет-браузерів з 26 липня 2018 року буде відсутній доступ до Системи ProZorro у зв'язку з підвищенням рівня захисту.

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
21.12.2017 16:01   Тетяна
Доброго дня! В травні - червні 2017 року наша організація проводила відкриті торги щодо закупівлі апаратури для запису та відтворення аудіо - та відеоматеріалу – за кодом ДК 021:2015 - 32330000-5 (апаратно-програмний комплекс для створення системи відеоконференцзв’язку) на суму 24 999 389,40 (двадцять чотири мільйони дев’ятсот дев’яносто дев’ять тисяч триста вісімдесят дев’ять гривень 40 коп.) грн. з ПДВ. В липні 2017 року був укладений договір щодо вищезазначеної закупівлі, в якому встановлено термін поставки товару - до 01 жовтня 2017 року, а строк дії договору - до 31 грудня 2017 року. Відповідно до частини 5 статті 36 Закону дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Прошу роз’яснити наступне: чи може наша організація укласти додаткову угоду щодо закупівлі апаратури для запису та відтворення аудіо- та відеоматеріалу – за кодом ДК 021:2015 - 32330000-5 (апаратно-програмний комплекс для створення системи відеоконференцзв’язку) в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку?
Ответ: Добрий день! Відповідно до умов відповідно до ч.4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених в цій частині ст. 36 Закону, зокрема, у випадку зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті. В ч.5 ст. 36 Закону зазначено, що дія договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Також для застосування цієї норми законодавства вимагає дотримання певних умов: 1) продовжувати на 20 % на наступний рік можна договори про закупівлю, укладені відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»; 2) продовжувати на 20 % на наступний рік можна тільки чинний договір; 3) продовжувати дію договору про закупівлю необхідно з урахуванням усіх змін, що були внесені до нього протягом року (у разі наявності); 4) норму застосовують лише в разі прийняття рішення проводити процедуру закупівлі в наступному році; 5) продовжувати дію договору, укладеного за результатами проведення процедури закупівлі, на наступний рік необхідно на строк, достатній для проведення нової процедури закупівлі; Таким чином, в Законі відсутнє застереження, яке б заборонило Вам укласти додаткову угоду про продовженя строку дії договору для цілей, вказаних у ч.5 ст. 36 Закону. В той же час, звертаємо Вашу увагу на вимоги ч.7 ст. 2 Закону, які забороняють Замовнику ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. В зв'язку з цим, рекомендуємо приймати рішення щодо укладення вищезазначеної додаткової угоди при наявності обгрунтування того, чому Ви не можете зачекати з придбанням цієї апаратури до моменту завершення процедури закупівлі в наступному році. Детальніше з питанням внесення змін до договору про закупівлю, керуючись ч. 5 ст. 36 Закону можна ознайомитись у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 20-22, у випуску журналу № 1 (52) за січень 2016 року на стор. 24-27 та у випуск журналу № 7 (70) за липень 2017 року на стор. 42-43.