Відповідно до п. 4 ч.4 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” Журнал 'Радник в сфері державних закупівель'2 — Ваші питання2 — Вопросы-ответы2 — Ольга1
>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

23.01.2018

Президент підписав Закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі»

та деяких інших Законів України щодо здійснення моніторингу закупівель

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
23.01.2018
Читати всю статтю ...

Прозорість з наслідками, або Граблі «відкритої ціни»

випуск журналу № 1 (76) за січень 2018 року, стор. 34–37.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
23.01.2018
Читати всю статтю ...

22.01.2018

Все, що потрібно знати про тендер: хто? як? коли?

SMART-регіони: лайфхаки у ProZorro м. Чернівці

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
22.01.2018
Читати всю статтю ...

Поради_від_Радника

Відкриті єдині державні реєстри:

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
22.01.2018
Читати всю статтю ...

Лист МЕРТУ № 3304-06/1900-06 від 17.01.2018

Щодо учасників нерезидентів

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
22.01.2018
Читати всю статтю ...
14.12.2017 17:41   Ольга
Доброго дня! Підкажіть будь ласка. Ми бюджетна організація, яка утримує фінансування з міського бюджету, нами були проведені відкриті торги з капітального ремонту центральної стерилізаційної 08.02.2017 р. , договір уклали 02.03.2017 р. і він діє до 31.12.2017 р. Наступні відкриті торги були на закупівлю медичного обладнання для стерилізаційної, які два рази не відбулися, а третій раз відбулися 01.12.2017 р. Договір заключимо 18.12.2017 року, обладнання привезуть та змонтують 25.12.2017 року. У зв’язку з цим, підрядна організація не встигає закінчити капітальний ремонт центральної стерилізаційної, який повинен бути закінчений 31.12.2017 року. Тому виникає питання, чи можна договір по капітальному ремонту центральної стерилізаційної продовжити до 28.02.2018 року. Залишкові кошти будуть в кінці 2017 року повернуті до міського бюджету, а профінансовані у січні 2018 році.
Ответ: Добрий день! Відповідно до п. 4 ч.4 ст. 35 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) істотні умови договору про закупівлю можна змінювати у випадку продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі. Звертаємо Вашу увагу, що в п.4 ч.4 ст. 36 Закону не міститься виключний перелік підстав для продовження строку дії договору та виконання зобов’язань, але зазначено, що такі дії можливі на підставі документально підтверджених об’єктивних обставин. У Вашому випадку, затримка виконання договору через те, що двічі не відбулись торги на закупівлю обладнання необхідного для його виконання, в принципі можуть розглядатись як об'єктивні обставини. Звертаємо також Вашу увагу на те, що виходячи з положень Методичних рекомендацій щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов’язань та проведення платежів, затверджених наказом Державної казначейської служби України 29 квітня 2013 року № 68 укладати договір, виконання якого буде здійснюватись більше ніж 1 рік, можливо тільки при закупівлі робіт, як у Вашому випадку. Згідно цих Методичних рекомендацій укладати договір, виконання якого буде здійснюватись більше ніж 1 рік, можливо тільки при закупівлі робіт, як у Вашому випадку. Для цього, Ви при підготовці змін до договору, разом із додатковою угодою на продовження строку дії договору, вносите зміни до календарного графіку виконання робіт та складеного відповідно до нього плану фінансування. План фінансування складається у відповідності до Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668. В плані фінансування Ви вказуєте розбивку на 2017 та 2018 рік (помісячно). В 2017 році - буде фактично використана сума за договором на закупівлю робіт з капітального ремонту. В 2018 році - залишок суми за договором. Детальніше з питанням про реєстрацію договорів генпідряду можна ознайомитись у випуску журналу № 8 (71) за серпень 2017 року на стор. 28-30 та у випуску журналу № 4 (67) за квітень 2017 року на стор. 34-37.