>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

ОСТАННІ НОВИНИ:

19.07.2018cal

19.07.2018

Пов’язані особи в публічних закупівлях: кого відхиляємо, а кого залишаємо?


Випадок 3. Учасники пов’язані між собою

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
18.07.2018cal

18.07.2018

Уряд вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності.


Документ приведено у відповідність до Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
18.07.2018cal

#Поради_від_Радника


Чи можна тендерному комітетові засідати у вихідні дні (датувати протоколи вихідними)?

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
17.07.2018cal

17.07.2018

Жертви змови на торгах: як поводитися?


Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
16.07.2018cal

16.07.2018

Увага!


З 17 липня наберуть чинності зміни до Порядку нормативної оцінки земель населених пунктів

Рейтинг: 0
Коментарі: 0
Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
Читати всю статтю ...
21.11.2017 16:26   Лебединський Максим Анатолійович
Доброго дня! Замовником 15.10.2017р. за результатами торгів укладено договір на постачання дизельного палива та бензину. На момент укладення договору, ціна учасника була нижче ніж середня ціна на даний товар по регіону. Після укладення договору відбулося коливання ціни. Станом на 15.11.2017р. ціна збільшилася приблизно на 5%. Питання: чи можливо укласти додаткову угоду відповідно до п.2 ч.4 Закону змінивши ціну в бік збільшення за одиницю товару у розмірі 10% за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Крім цього, навіть якщо двічі змінити ціну товару в бік збільшення на 10%, остаточна ціна буде нижче середньої ціни по регіону.
Ответ: Добрий день! Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватися після його підписання у разі зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Тобто для внесення змін необхідно підтвердити факт коливання ціни, яке може бути як у бік збільшення, так і у бік зменшення. При цьому спосіб такого підтвердження та перелік органів/установ/організацій, які можуть надати таке підтвердження в Законі не передбачено. На практиці, документи, що підтверджують факт коливання ціни видають Держкомстат України, Торгово-промислова палата України (і її територіальні відділення), ДП «Зовнішторгекспертиза» і цей перелік не є вичерпним. Отримавши документальне підтвердження про коливання ціни, сторони договору про закупівлю можуть внести зміни до ціни за одиницю товару в межах цих коливань. Наприклад, як у Вашому випадку, зафіксовано факт коливання цін на ринку на товар, що є предметом закупівлі на 5%. Відповідно збільшити ціну одиниці товару можна на суму, що не перевищує 5 % від ціни на одиницю товару, визначеної в договорі. Детальніше з питанням щодо внесення змін до істотних умов договору Ви можете на журналі № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 35-37 та у журналі № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 36-41.