>
Тел.: +38(044)451-85-71
email: radnukdz@gmail.com
Передплатний індекс 89613

Новини

20.11.2017

Поради_від_Радника

Чи може останній день кінцевого строку подання пропозицій припадати на вихідний?

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
20.11.2017
Читати всю статтю ...

Уряд визначив пріоритетним казначейське обслуговування через систему "Клієнт казначейства - Казначейство"

На Урядовому порталі оприлюднено постанову Кабінету Міністрів Українивід 15.11.2017 № 816-р 

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
20.11.2017
Читати всю статтю ...

МЕРТУ оприлюднило лист з рекомендаціями для складання тендерної документації

В п’ятницю на офіційному веб-порталі Мінекономрозвитку України було оприлюднено лист від 16.11.2017 № 3304-06/41825-06.

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
20.11.2017
Читати всю статтю ...

16.11.2017

НКРЕКП затвердило механізм формування інвестпрограм для ліцензіатів у сфері перероблення побутових відходів

Цей Порядок установлює механізм розроблення, затвердження, погодження, подання, розгляду, схвалення і виконання інвестиційних програм

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
16.11.2017
Читати всю статтю ...

Уряд ухвалив підтримав проект Закону про Митний тариф України

Законопроект не змінює ставки увізного мита на товари, а лише запроваджує нову класифікацію окремих товарів

Рейтинг: 0  
Комментарии: 0
16.11.2017
Читати всю статтю ...
08.11.2017 19:55   Максим
Доброго дня! Думаю дуже важливою проблемою для багатьох замовників стала наступна ситуація: Замовник оголошує процеду закупівель (відкриті торги), де участь у аукціоні беруть декілька учасників. Типова є ситуація, коли участь у закупівлі беруть компанії, які подають суто «технічні» пропозиції (відсутні більшість документів , що вимагаються ТД), проте вже за результатом аукціону та кваліфікації компанії, яка запропонувала найнижчу цінову пропозицію – переможцем, вимагають «об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій». Зрозуміло, що підстави для диквілфікації такого Учасника є законними, проте чи є законною вимога такого учасника-скаржника про відміну торгів та чи взагалі такий учасник є учасником, а отже чи дійсно його права та законні інтереси порушені?
Ответ: Добрий день! Відповідно до ч.4 ст. 28 ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. За результатами розгляду тендерної пропозиції замовник або визначає учасника переможцем, або відхиляє його тендерну пропозицію. Перелік підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника визначено у ч. 1 ст. 30 Закону. У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною. Відповідно до ч. 3 ст. Закону у разі якщо учасник, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може повторно звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію стосовно причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель. Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону учасник, якого не визнано переможцем торгів за результатами оцінки та розгляду його пропозиції, може звернутися через електронну систему закупівель до замовника з вимогою щодо надання інформації про пропозицію переможця торгів, у тому числі щодо зазначення її переваг порівняно з пропозицією учасника, який надіслав звернення, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення. Учасник також може оскаржити рішення замовника про відхилення його тендерної пропозиції у порядку передбаченому ст. 18 Закону. Слід також зазначити, що якщо у Вас, як у замовника, є підстави вважати, що між учасниками є ознаки узгоджених дій, що порушують законодавство про захист конкуренції, Ви можете повідомити про свої підозри відповідне територіальне відділення Антимонопольного комітету України. При цьому, АМКУ розглядає в т.ч. анонімні повідомлення. Детальніше з питанням антиконкурентних дій з боку учасників, Ви можете ознайомитись у статті державного уповноваженого АМКУ, розміщеній у журналі №11 (74) за листопад 2017 року на стор. 34-41.